KONYASPOR 0 – 0 YENİ MALATYASPOR

Süper lig de 15.haftanın kapanış maçında İttifak Holding Konyaspor kendi sahasında konuk ettiği sarı kırmızılı takım Yeni Malatyaspor ile karşı karşıya geldikleri karşılaşmada gol sesi çıkmadı.

İki takımın da girdiği gol pozisyonlarından sonuç alamadan çıkınca karşılaşma 0 – 0 golsüz beraberlik ile biterek her iki takım da sahadan 1’ er puan ile ayrıldılar.

Karşılaşma sonun da yeşil beyazlı takım İttifak Holding Konyaspor lig de ki puanını 27’ ye çıkaran takım yeniden süper lig de 2. Sıraya yerleşirken konuk ekip Yeni Malatyaspor ise 14 puana çıkan takım lig de 18. Sıraya düştüler.

KONYASPOR KENDİ SAHASINDA 2 PUANI BIRAKTI

Süper lig de iyi bir performans sergileyen yeşil beyazlı takım İttifak Holding Konyaspor süper lig de 15. Haftanın kapanış maçında kendi sahasında taraftar desteğini de arkasına alan takım golü bulamadığı karşılaşmada 2 puandan olurken Yeni Malatyaspor ise haftayı güçlü rakibinden aldığı 1 puan ile kapattılar.

Zorlu karşılaşmaya yeşil beyazlı takım İttifak Holding Konyaspor da teknik adam İlhan Palut, Sehic, Skubic Ahmet Çalık, Abdülkerim, Guilherme, Sone, Hadziahmetovic, Serdar, Çekiç Bytyqi ve Cikalleshi ilk 11’ i ile sahaya çıktılar.

Konuk ekip Yeni Malatyaspor ise Ertaç, K. Hafez, Sadık, Wallace, Semih Kaya, Haddadi, Mallan, AabidNdong, Mounir veAdem Büyük ilk 11’ i ile çıktılar.

Karşılaşmanın ilk yarısında iki takım da kontrollü olarak başladıkları mücadelede her iki takımın da ilk yarıda ki gol beklentileri oldukça düşük kalmasına rağmen konuk ekip Yeni Malatyaspor rakip ceza sahasının içinde daha çok top ile buluşan takım oldular. İlk yarıda 14 kez rakip ceza sahsı içinde top ile buluşan Yeni Malatyaspor hiç birinden gol pozisyonu üretemediler.

Karşılaşmanın ikinci yarısında ise tamamen oyunu kontrol eden takım ev sahibi yeşil beyazlı takım İttifak Holding Konyaspor oldu. İkinci yarıda rakip ceza sahası içinde daha fazla top ile buluşa taraf bu kez ev sahibi oldu. Gol beklentisi de ilk yarıya göre artsa da son toplar da ki vuruş ve pas tercihleri yetersiz olunca aradıkları golü bulmakta kapana Malatya savunması içinde bulamadılar.

yeşil beyazlı takım İttifak Holding Konyaspor karşılaşmada ilk yarıda rakibinin açıklarını değerlendirmek zorlandılar. Yeni Malatyaspor’ un nadiren de olsa önde bastığı zamanlarda genişleyen takım boyunu etkili kullanamayarak bunun ile beraber takım boyunu daraltan Malatyaspor’ a karşı savunma arkası koşular gelmedi.

Rakibin baskısında kaptırdıkları toplar da hızlı reaksiyon vererek geri kazanmakta oldukça zorlandı.

MARİUS ŞUMIDİCA BASIN TOPLANTISINI KISA KESTİ

Karşılaşma sonunda açıklama yapan teknik adam Marius Sumudica açıklaması bittikten sonra soru almanda sinirli bir şekilde toplantıyı terk eden teknik adam şovunu gene yaptı.

Takımının devre arasında en az 6 –  7 oyuncu transfer etmesini gerektiğini vurgulayan teknik adam belki de yönetim ile transfer süre ile alakalı sıkıntıları ola bilir.