Konyaspor’un 100. Yılı

Hemen her sezonu Süper Lig’in ortalarında bitiren Konyaspor, en son 2015/2016 sezonunda ligi 3. sırada bitirmişti. Bu sezonda da aynı sonucu yine yenileyen yeşil beyazlılar, 68 puan ile ligi üçüncü sırada bitirmeyi başardı.

Sezon içerisindeki performansıyla tüm Anadolu takımlarını kıskandırdı. Profesyonel futbol takımı Konyaspor, 2022-2023 Spor Toto Süper Lig hazırlıkları ile UEFA Konferans Ligi ön eleme maçları kapsamında gerçekleştireceği kamp programını belirledi.

18 Haziran’da kampın ilk aşaması olan sağlık kontrollerine başlayan takım oyuncularından, kan alınırken, EKG çekimi, kardiyaloji ve ortopedi kontrolleri yapıldı. Takım kadrosundaki oyuncularda hiçbir sorun çıkmadı ve yoğun kamp dönemi başlamış oldu.

22 Haziran 1922’de kurulmuş olan takımın 100. yılında hedefi, UEFA Konferans Ligi ön eleme maçlarında sonuna kadar ilerlemek ve 2022-2023 Spor Toto Süper Lig’inde birinci olabilmek.

Şampiyonluk parolasıyla kamp programı ve transferleri fazlasıyla iyi gidiyor.

Buna ek olarak kulübün basketbol takımı da başarılara başarı eklemeyi başardı. Türkiye Basketbol 1. Ligi play-off finaline kalan Beysu Konyaspor Basketbol dördüncü maçında, evinde Samsunspor’u 75-66 yenerek seriyi 3-1 kazandı ve ING Basketbol Süper Ligi’ne yükseldi.

Konyaspor Basketbol, şampiyonluk kupasını Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un elinden aldı.

Ayrıca takımın 100. yılının kutlamaları Konyaspor ekibinin şanına yakışır şekilde yapılıyor.

100. Yıl Şenlikleri

Konyaspor’un 100. yılındaki kutlamalar, Konya’nın Süper Toto Süper Lig temsilcisi futbol takımı İttifak Holding Konyaspor ve ING Basketbol Süper Ligi (gelecek sezon için) temsilcisi basketbol takımı Beysu Konyaspor Basketbol takımının başarıları ile şanına yakışır şekilde ilerledi.

10 gündür süren kutlamalarda toplamda 27 adet konser düzenlendi. Gerçekten de günlerdir tüm Konya yeşil beyaz renklere boyanmış şekilde. Şehirde Konyaspor taraftarı olsun olmasın herkes bu duygusal şölene kendini kaptırmış durumda.

100. yıl kutlamaları kapsamında düzenlenen festivalde, futbol topu şeklinde yeşil ve beyaz membranlarla kaplı 42.000 seyirci kapasiteli MEDAŞ Konya Büyükşehir Stadyumu’nun içinde ve dışında çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Işık, lazer ve görsel şovların düzenlendiği festivalde, stadyum dışına kurulan yaklaşık 300 stantta vatandaşlar yöresel yemekleri tatma imkanı buldu.

Konsere gelen çok sayıda izleyici ve taraftar grubu, sanatçıların seslendirdiği şarkılara eşlik ederek eğlendi.

Toplam 27 konserin düzenlendiği kutlamaların son gününde adeta şanına yakışır bir final yapma edasıyla, sanatçı Ceza ve Haluk Levent sahne aldı.

Kutlamaların Son Günlerindeki Zafer

Kutlamalarda son düzlüğe girilmişken Konyaspor Basketbol takımından müjde geldi.

Türkiye Basketbol 1. Ligi play-off final serisi 4. maçında Beysu Konyaspor Basketbol, sahasında Samsunspor’u 75-66 yenerek seriyi 3-1’e getirdi ve ING Basketbol Süper Ligi‘ne yükseldi.

Şenlikler son günlerindeyken yeni bir heyecan katan haberden sonra taraftarlar, haklı gururlarıyla daha da çok sokakları doldurmaya başladı.