Koronavirüs ve Bisiklet

Ahmet Örken “Belirsizlikler Motivasyonumuzu Düşürdü”

Koronavirüs tüm hayatı olumsuz etkilediği gibi, Bisiklet camiasını ve sporcularını da olumsuz etkiledi. Anadolu Ajansı’nın milli sporcu Ahmet Örken ile yaptığı röportajda, Ahmet Örken “Belirsizlikler, iptal olan yarışlar, kamplar… Bütün program altüst oldu.”  “Yarışmalar, farklı alanlarda organizasyonlar yapılmaya başlandı. Bunlar da bize umut veriyor.” ifadelerine yer verdi.

Milli sporcu Ahmet Örken hali hazırda Team Sapura Cycling takımı çatısı altında kariyerine devam ederken, AA muhabiri ile yaptığı röportajda koronavirüsün bisiklet sporu camiasına etkilerine değindi. Ahmet Örken hayatta en önemli şeyin sağlık olduğuna değinirken “Sağlık olmadığı zaman hiçbir şey olmuyor. Bu sebepten dolayı tedbirler gereği yarışmalarımız ertelendi veya iptal oldu. Bu süreç en başlarda zor olsa da buna alışmayı başardım.” ifadelerinde bulundu.

Belirsizliğin kendini ve alandaki diğer tüm sporcuları oldukça derinden etkilediğini belirten 27 yaşındaki milli sporcu “Belirsizlikler… Yarışlarımız yapılacak mı yapılmayacak mı? Bu belirsizlikler tabii ki en başlarda motivasyonumuzu düşürdü. Çünkü alışık olmadığımız bir durumdu. Biz yıl içerisinde birçok yarışmaya katılıyoruz, kamplarımız oluyor.

Böyle alışagelmiş bir yaşantımız vardı. Fakat salgın süreciyle tamamen her şeyimiz değişti. Bu süreç her alanda herkes için aynı şekilde zor. Tabii ki her şeyin başı sağlık. Sağlık olmadığı zaman hiçbir şey olmuyor. Tedbirler de insanlığın sağlığı için alınıyor. Bu süreci en iyi şekilde atlatmaya çalışıyoruz.” ifadelerine röportajda yer verdi.

Örken  “Motivasyonumu yüksek tutmaya çalışıyorum.”

Milli yetenek Ahmet Örken “Belirsizlikler tabii ki başlarda motivasyonu zorlaştırsa da bu sürece alışmayı başarabildim. Olabildiğince motivasyonumu yüksek tutmaya çalışıyorum. En kısa sürede bu süreci de atlatacağımızı düşünüyorum.” dedi.

Salgının bir an önce son bulmasını ümit eden Örken yaşanan son gelişmelerin ise ümit vaat edici olduğunu belirtirken “Yarışmalar, farklı alanlarda organizasyonlar yapılmaya başlandı. Bunlar da bize umut veriyor. Yarışların yapılabileceğini duyduğum zaman gerçekten çok mutlu oluyorum. Yarışmayı özlüyorum. Hatta çok özlüyorum. Bu kadar uzun süre yarışa katılmadığım olmamıştı. Bu süreci rakiplerim de aynı şekilde yaşıyor.” ifadeleri ile röportajı tamamladı.