KRAL ŞARAP GİBİ – 25 NİSAN LYON KARŞILAŞMASI

Fransa Ligi’nde attığı goller ve göstermiş olduğu performans ile kendisine hayran bırakan Burak Yılmaz artan Yaşına rağmen adından söz ettirmeye ve takımı Lille’i şampiyonluğa taşımaya devam ediyor.

Fransa Ligi’nde geçtiğimiz hafta oynanan Lyon- Lille mücadelesinde takımının 2-0 Geriye düşmesinin ardından önce harika bir frikik golü sonrasında 1 Asist ve son olarak bir gol daha atan ve hem takım arkadaşları hem de Fransa basını tarafından KRAL  olarak lanse edilen Burak Yılmaz hakkında transfer dedikoduları ortaya çıktı.

LİLLE BURAK İLE ZİRVEDE KALDI

Fransa Ligi’nde mükemmel bir performans ortaya koyan A Milli futbol takımımızın da golcü ismi Kral Burak Yılmaz hakkında transfer dedikodularının ardı arkası kesilmiyor. basında yer alan haberler doğrultusunda içerisinde bulunduğumuz sezonun sona ermesinin ardından Süper Lig’de döneceği yönünde dedikodular ortaya atılan Burak Yılmaz için başka taliplerin de olduğu ortaya çıktı.

Goller ve göstermiş olduğu performans ile takımını şampiyonluğa adım adım Taşıyan Burak Yılmaz geçtiğimiz hafta oynanan Lyon karşılaşmasında 2 kez rakip fileleri havalandırırken Bir de Asist yaparak takımını zirvede tutmuştu. tecrübeli oyuncunun bu karşılaşmada göstermiş olduğu performansın ardından Fransız basını oyuncudan övgü ile bahsederek kahraman yakıştırmasını yaptı.

TRANSFER DEDİKODULARI KESİLMİYOR

35 yaşındaki santrafor oyuncusu içerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla 24 Fransa ligi karşılaşmasında çıkarken 12 kez rakip fileleri havalandırdı ve 5 de asist yaptı. 

Deneyimli futbolcu UEFA Avrupa Ligi’nde ise 4 karşılaşmada 2 gol atmayı başardı. Fransız ekibinde ortaya koyduğu performans sonrasında şampiyonluk yolunda önemli bir rol oynayan Burak Yılmaz hakkında transfer dedikoduları yayılmaya devam ediyor. futbolcu için Kuzey Amerika ligi takımlarının devrede olduğu iddia edilirken, efsane futbolcu David Beckham’ın sahibi olduğu ekip İnter Miami Bunun yanı sıra Los Angeles Galaxy gibi Gözde Amerika takımları Burak Yılmaz’a transfer listesine almış durumda.

Kuzey Amerika ligi takımları hakkında ortaya atılan bu transfer dedikodularının yanı sıra tecrübeli futbolcunun Süper Lig döneceği de konuşuluyor. Şu an bir televizyon programında yorumculuk yapan eski Beşiktaş yöneticisi Sinan Engin Fransa’da harika bir performans ortaya koyan Burak Yılmaz’ın sarı-kırmızılı ekip Galatasaray kadrosuna dahil olabileceğini iddia etti.