Kulüpler Arası Koşu Yarışması Eksi 15 Derecede Yapıldı

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yapılan Kulüpler Arası Kayaklı Koşu Yarışması’nda sporcular, eksi 15 derecede birinci gelmek için kıyasıya mücadele verdi.

Hakkari ilçe merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Kamışlı köyündeki Sporcu Eğitim Merkezi’nde, Hakkari Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından 7 kategoride yapılan Kulüpler Arası Kayaklı Koşu Yarışması’na tam 70 sporcu katıldı.

Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı’nın da takip ettiği yarışma, eksi 15 derecede yapıldı. Yarışı kazanmak için kıyasıya mücadele edildi.

Kazanan kişilerin ödülleri Kaymakam Doğramacı tarafından verildi. Hava şartlar gereği ülkenin birçok yerinde mevsim normallerinin üstünde bir hava durumu varken Hakkari’nin 20 kilometre uzaklıkta bulunan Kamış Köyü’nde müsabaka eksi 15 derecede gerçekleşti.

“Gençlerimiz daha fazla kış sporlarıyla iştigal edecekler.”

Müsabakadaa 7 kategoride 70 sporcu yarıştı. Müsabaka sonrasında Kaymakam Osman Doğramacı ödül töreni ile sporcuların ödüllerini takdim etti ve müsabaka ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kaymakam Osman Doğramacı, sporcuların ciddi performans sergilediklerini ve bu performans için onları tebrik ettiğini ifade ederken, ” Çocuklarımız ciddi performans sergilediler hepsini tebrik ediyoruz. Hep birlikte güzel bir organizasyon gerçekleştirdik, inşallah bu organizasyonların daha da artmasını ve güzel tesislerle süslenmesini arzu ediyoruz.

Yüksekova kar sporları, kış sporları noktasında Türkiye’nin önde gelen yerlerinden birisidir. Bu noktada gerekli yatırımların önümüzde ki dönemde yapılacak ve gençlerimiz daha fazla kış sporlarıyla işdigal edecekler.

Önümüzdeki yıllarda Yüksekova daha başka daha farklı konularda belki Türkiye’de ki bazı müsabakalara da ev sahipliği yapabilecek tesislere de sahip olacak” açıklamalarını yaptı.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yapılan Kulüpler Arası Kayaklı Koşu Yarışması’nda sporcular, eksi 15 derecede birinci gelmek için kıyasıya mücadele verdi.

Hem Ulusal Hem de Uluslararası Müsabakalar Yapılacak

Hakkari Gençlik ve Spor İl Müdürü Emin Yıldırım ise Yüksekova’nın kış sporları merkezi olabilecek bir kapasiteye sahip olduğunu ifade ederken gelecek dönemlerde ulusal ve uluslararası müsabakalara ev sahibi yapmak istediğini belirtti.

Emin Yıldırım, “Hiçbir yerde kar olmamasına rağmen ilçemizde kar kalınlığı ve kalitesi çok iyi düzeyde. Gelecek süreçte burada hem ulusal hem de uluslararası düzeydeki müsabakaları yapmayı amaçlıyoruz” açıklamalarını yaptı.