Kulüpler Birliği Başkanından İstifa

Göztepe’nin başkanı olan Mehmet Sepil, Kulüpler Birliği Vakfı Bakanlığı’ndan istifa ettiğini açıkladı. 5 Kasım 2019 yılında bu yana görevine devam eden Mehmet Sepil 5 Ocak 2020 tarihi itibari ile görevine son verdi ve istifa etti. Başkan Mehmet Sepil, beklediği dönemde bir seçim olmadığını bu nedenle daha fazla vakit kaybetmeden görevini bırakma kararı aldığını söyledi. Bir an önce de yeni bir başkanın seçilmesini umduğunu belirtti.

Mehmet Sepil, 5 Kasım 2019 yılında devraldığı görevin 12 Ağustos 2020 tarihinde tekrar seçilmişti. Fakat Sepil 16 Aralık 2020 tarihinde görevini devretmek istediğini, başkanlık makamını boş bırakmamak için ise 23 Aralık 2020’de yeni bir başkan seçiminin yapılmasını istemişti.

Aradan geçen zaman sonrasında ne yazık ki seçim süreci tamamlanmamış ve bir sonuç elde edilmemişti. Sürecin uzaması nedeni ile Mehmet Sepil mevcut görevine daha fazla devam edemeyeceğini belirtti.

Başka Bir Başkan Seçilmesi Bekleniyor

Başkan Mehmet Sepil istifası sonrasında, yakın bir zamanda Kulüpler Birliği için yeni başkan seçilmesini umduğunu belirtmişti.

Göztepe başkanı Mehmet Sepil Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı’ndan daha öncede istifa etmek istediğini belirtmiş fakat görevini 5 Ocak 2020 yılına denk devam etti. Mehmet Sepil esas isteğinin yapılacak seçim ile birlikte bu görevini başka birine devrederek bırakmak istediğini belirtmişti.

Bu süreç içerisinde herhangi bir seçim olmadığı için Mehmet Sepil daha fazla görevine devam etmek istemedi. Görevini devretme isteğini gerçekleştiremeyen başkan Mehmet Sepil, beklediği dönemde bir seçim olmadığını bu nedenle daha fazla vakit kaybetmeden görevini bırakma kararı aldığını söyledi. Bir an önce de yeni bir başkanın seçilmesini umduğunu belirtti.

İstifa Edeceğini Söylemişti

Göztepe başkanlığını da diğer bir yandan devam eden Mehmet Sepil, 30 Aralık 2020’de Gürsel Aksel Stadı’nda yaptığı basın açıklamasında ise, daha önce Kulüpler Birliği’ni bırakacağını söylediğini hatta toplantılarda defalarca kez dile getirdiğini söyledi.

Tasarrufunun belli olduğunu ve bu sürecin çok uzun sürmeyeceğini daha öncede belirten Mehmet Sepil, kısa bir süre içerisinde yeni bir başkan seçilmesi gerektiğini belirtti.

Digitürk olayının tatlıya bağlandığını ve ilk olarak önemli olanın bu olduğunu söylerken bu sene imzalanan kontratta bazı noktaları doğru bulmadığını ve bu nedenle görevine artık daha fazla devam etmek istemediğini söyleyerek Mehmet Sepil görevini sonlandırdı.