Kyle Kuzma 3 Yıl Daha Las Angeles Lakers’da

Los Angeles Lakers, kadrosunu korumaya devam etmek istiyor. Başarılı takım son şampiyon Kyle Kuzma ile tekrar 3 yıllık bir sözleşme imzaladı. Böylece Los Angeles Lakers kadrosunda bir kişiyi daha korumaya devam ediyor.

25 yaşındaki yıldız basketbolcu, yeni kontratı ile birlikte yılda 40 milyon dolar kazanacak. Los Angeles Lakers Genel Müdürü Rob Pelinka, Kyle Kuzma ile birlikte imzalanan anlaşma sonrasında sonrası Kyle Kuzma’nın kontratı için heyecanlı olduklarını ve kendisinin Lakers takımı için önemli bir üye olduğunu belirtirken 3 yıl daha bizimle birlikte olduğu için mutluyuz şeklinde açıklamalar yaptı.

28 Yaşına Geldiğinde Sınırsız Serbest Kalacak

ESPN’nin yaptığı habere göre takım ve yıldız basketbolcu yapılan sözleşme sonrasında 2023-24 sezonu için Kyle Kuzma’nın oyuncu opsiyonu olacak. Maksimum olmayan bir kontratta oyuncu opsiyonu bulunan 25 yaşındaki Kuzma, 28 yaşına geldiğinde kontratı gereği sınırsız serbest konumuna gelecek.

Kyle Kuzma geçen sezon 61 maçta 12.8 sayı ve 5.4 ribaunt ortalamasına sahip oldu. Los Angeles Lakers’ın 2020 şampiyonluğuna doğru emin adımlarla ilerlediği Orlando kampında 21 maçta ortalama 10.0 sayı attı.

Maksimum olmayan bir kontrat ile oyuncu opsiyonu bulunan Kyle Kuzma sözleşmesi gereği 28 yaşına geldiğinde yani 3 sene sonra sınırsız bir şekilde serbest kalacak. Los Angeles Lakers yeniden şampiyon olmak için çaba gösterirken Kyle Kuzma ile birlikte Lebron James ve Anthony Davis ile de sözleşmelerini uzattı.

Lakers Sözleşmeden Memnun

Genel menajer Rob Pelinka ve Lakers yönetimi uzatılan kontrat hakkında, “Bu imza, özellikle onu draft edip, geliştirip, bir de kontrat uzatan biz Lakers organizasyonu için çok tatmin edici bir gelişme. Kyle, son üç yıldır harika bir gelişim gösterdi ve geçen sezonki şampiyonluk başarısında büyük bir rol oynadı.

Kyle Kuzma geçen sezon 61 maçta 12.8 sayı ve 5.4 ribaunt ortalamasına sahip oldu. Los Angeles Lakers’ın 2020 şampiyonluğuna doğru emin adımlarla ilerlediği Orlando kampında 21 maçta ortalama olarak 10.0 sayı attı.

O Lakers’ın çok önemli bir ferdi ve onunla geleceğimizi garanti altına aldığımız için hepimiz çok heyecanlıyız.” Şeklinde açıklama yaptı. 25 yaşındaki basketbolcunun yeni kontratı 3 yıl 40 milyon dolar karşılığında bu sezon itibari ile başlayacak.