Kylian Mbappe Psg’den Ayrılığa Hazırlanıyor

Fransız ekibi olan Paris Saint Germain, takımdan ayrılması beklenen 24 yasındaki Kylian Mbappe için en az 100 milyon Euro bonservis bedeli talep ediyor.

Başkent ekibi Paris Saint Germain’le kontratını yenilemeyeceğini açıklayan ve takımın hazırlık kampı kadrosuna alınmayan 24 yasındaki Kylian Mbappe’nin geleceği belirsizliğini korumaya devam ediyor olsa da süper star’ ın artık başkent ekibinde kalması beklenmiyor.

Fransız ekibi olan Paris Saint Germain den  yapılan açıklamaya göre, takımın yeni teknik patronu olan İspanyol teknik direktör Luis Enrique tarafından belirlenen 29 kişilik takım kafilesinde Fransa temsilcisinin tarihindeki en golcü oyuncu rekorunu elinde tutan 24 yasındaki Kylian Mbappe sürpriz bir şekil de yer almadı.

Fransa basınında yer alan haberlere göre, Paris Saint Germain yönetimi, kontratı gelecek sezon sona erecek olmasına rağmen sözleşme yenilemeyi reddeden 24 yaşındaki yıldızı göndermeyi ve transferden bonservis bedeli kazanmayı hedefliyor. Yeni sezon da başkent ekibinde takımın yeni teknik patronu olan İspanyol teknik direktör Luis Enrique tarafından düşünülmeyen yıldız isim ile artık ayrılması için kulübe teklif gelmesi bekleniyor.

24 yasındaki Kylian Mbappe için ise İspanyol ekibi Real Madrid ile görüşme halinde oldukları hatta genç oyuncu için Suudi ekiplerinin de transfer radarında oldukları biliniyor.

KYLİAN MBAPPE İÇİN EN AZ PSG 100 MİLYON EURO İSTİYOR

Fransız ekibi olan Paris Saint Germain, takımdan ayrılması beklenen 24 yasındaki Kylian Mbappe için en az 100 milyon Euro bonservis bedeli talep ediyor.

Başkent ekibi Paris Saint Germain’le kontratını yenilemeyeceğini açıklayan ve takımın hazırlık kampı kadrosuna alınmayan 24 yasındaki Kylian Mbappe için başkent ekibi 100 Milyon Euro’nun altına inmeye sıcak bakmıyorlar .

Paris Saint Germain yönetiminin 24 yasındaki Kylian Mbappe için şu ana kadar harcadığı parayı bonservis bedeliyle geri almak istemediği ancak 100 milyon Euro’nun üzerinde bir bedelle transfere izin vereceği belirtildi.

İspanyol ekibi Real Madrid’in bu yazki Transfer için isteksiz davranması halinde başka takımların da devreye girebileceği ifade edildi. Ek olarak Real Madrid’in transfer döneminin sonuna doğru PSG’nin bonservis beklentisinin azalacağını düşündüğü aktarılsa da bu sezon genç yıldızın yüksek bonservis bedellerinde ayrılması zor olacak gibi.

Başkent ekibi PSG’nin 2018’de Monaco’dan 180 milyon avro bonservis bedeli karşılığında kadrosuna kattığı Mbappe, Fransa temsilcisinde tüm kulvarlarda 260 karşılaşmada 212 gol ve 98 asiste imza atmıştı.

MBAPPE’ DEN KRİZ YARATAN AÇIKLAMALARDA GELMİŞTİ

24 yasındaki Fransız yıldız Kylian Mbappe son olarak sezon öncesin de France Football’a yaptığı açıklamalar sonrasında gündemde hedef haline geldi.

Mbappe, başarıya olan açlığını ve kulübünün tekrarlanan Şampiyonlar Ligi başarısızlıklarından duyduğu hayal kırıklığına dair çok önemli açıklamalar yaparak takım arkadaşlarını da bir hayli kazdırmıştı.