Lens Deplasmanda Güldü


Fransa Ligue 1’in 5. Haftasında Lens, 12 Eylül Pazar günü deplasmanda Bordeaux’ya konuk oldu. Stade Anlatique’de oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi konuk takım Lens, 3 – 2’lik skor ile kazanan taraf oldu.


Lens’a galibiyeti getiren golleri Kakuta, Medina ve Sotoca attı. Ev sahibi Bordeaux’nun golleri ise Ricardo Mangas ve Onana’dan geldi.


Karşılaşmada Atılan 5 Gol


Fransa Ligue 1’in 5. Haftasında oynanan karşılaşmanın 39. Dakikasında konuk takım Lens, Przemyslaw Frankowski’nin asistinde Gael Kakuta’nın atmış olduğu gol ile mücadelede 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın 43. Dakikasında konuk takım Lens, bu kez Jonathan Clauss’un asistinde Facundo Axel Medina’nın attığı gol ile karşılaşmada durumu 2 – 0 yaptı.


Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 2 – 0 sona erdi. Maçın 60. Dakikasında ev sahibi Bordeaux, Ricardo Mangas’ın attığı gol ile aradaki farkı 1’e indirerek karşılaşmada durumu 2- 1 yaptı. Maçın 88. Dakikasında ev sahibi Bordeaux, bu kez Jean Emile Junior Onana’nın attığı gol ile karşılaşmada 2 – 2’lik eşitliği yakalamayı başardı.


Maçın uzatma anlarında, 90+6. Dakikada konuk takım Lens, maçın hakemi tarafından penaltı kazandı. Bu kiritk penaltı atışını kullanmak üzere topun başına gelen Florian Sotoca, attığı gol ile takımı Lens’i karşılaşmada 3 – 2’lik skor ile öne geçirmeyi başardı. Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayınca konuk takım Lens, deplasmanda konuk olduğu rakibi Bordeaux’yu 3 – 2 mağlup etmeyi başardı.

Lens Yükselmeye Devam Ediyor


Fransa Ligue 1’in 5. Haftasında oynanan mücadelede evs ahibi Bordeaux’da Onana, Otavio veGregersen; konuk takım Lens’te ise Gradit ve Sotoca maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular. Öte yandan ev sahibi Bordeaux’da Adli, Gregersen, Dilrosun ve Zerkane; konuk takım Lens’te ise Said, Costa, Machado ve Boura oyuna sonradan dahil olan futbolcular oldular.
Öte yandan alınan bu sonuç ile birlikte ev sahibi Bordeaux, Ligue 1’de 2 puanda ve son sırada kaldı. Lens ise puanını 9 yaptı ve beşinci sıraya yerleşti.