Levante ve Rayo Vallecano Maçında Kazanan Çıkmadı


İspanya La Liga’nın 4. Haftasında Levante, 11 Eylül Cumartesi günü kendi sahasında Rayo Vallecano’yu konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadele karşılıklı atılan goller ile 1 – 1 sona erdi. Öte yandan ev sahibi Levante, rakibi Rayo Vallecano karşısında Aitor Fernández Abarisket, Roberto Suárez Pier, Rúben Miguel Nunes Vezo, Carlos Clerc Martínez, Jorge Miramón Santagertru, Gonzalo Julián Melero, José Ángel Gómez Campaña, Pablo Martínez Andrés, Roger Martí Salvador, José Luis Morales Nogales ve Alejandro Cantero Sánchez 11’i ile maa başladı.


Öte yandan konuk takım Rayo Vallecano ise rakibi Levante karşısında Stole Dimitrievski, Alejandro Catena Marugán, Iván Balliu Campeny, Esteban Ariel Saveljich, Francisco José García, Santiago Comesaña Veiga, Óscar Guido Trejo, Martín Merquelanz Castell, Álvaro García Rivera, Ismaila Pathé Ciss ve Randy Nteka 11’i ile sahaya çıktı.


Mücadelede Atılan Goller


İspanya La Liga’nın 4. Haftasında oynanan karşılaşmanın 39. Dakikasında ev sahibi Levante, maçın hakemi tarafından penaltı kazandı. Bu penaltı atışını kullanmak üzere topun başına geçen Roger Marti Salvador, attığı gol ile takımını karşılaşmada 1 – 0 öne geçirdi. Mücadelenin ilk yarısında başka gol olmayınca ilk 45 dakika 1 – 0 sona erdi.


Maçın uzatma anlarında 90+2. Dakikada Rayo Vallecano, Tiago Manuel Dias Correia’nın asistinde Sergio Guardiola Navarro’nun attığı gol ile karşılaşmada skoru 1 – 1 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayınca Levante, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Rayo Vallecano ile 1 – 1 berabere kaldı.


Öte yandan iki takm arasındaki bu mücadelede ev sahibi Levante’de Martinez, Morales ve Malsa; konuk takım Rayo Vallecano’da ise Ciss, Comesana, Garcia ve Balliu maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular. Ayrıca ev sahibi Levante’de Francisco Javier Hidalgo, José Luis García Vayá, Mickaël Ramon Malsa, Sergio Postigo Redondo ve Daniel Gómez Alcón; konuk takım Rayo Vallecano’da ise Isaac Palazón Camacho, Tiago Manuel Dias Correia, Unai López Cabrera, Sergio Guardiola Navarro ve Óscar Valentín Martín Lue oyuna ikinci yarıda dahil olan oyuncular oldular.


Takımların Puan Cetvelindeki Yeri


İspanya La Liga’nın 4. Haftasında oynanan mücadelede Levante ile Rayo Vallecano 1’er puanı paylaştılar. Böylece Levante, İspanya La Liga’da 3 puan ile on ikinci sırada kendisine yer bulurken; Rayo Vallecano ise 4 puan ile onuncu sıraya yerleşti.