Levent Tüzemen, Galatasaray’daki Son Gelişmeleri Değerlendirdi

Yeni sezon için hazırlıklarına tam gaz devam eden Galatasaray’da teknik adam Fatih Terim, yönetime transfer listesi sunmuştu. Yeni sezonda mutlak şampiyonluk isteyen Sarı Kırmızılılar, bu transfer listesine göre çalışmalarına hız kazandırmıştı.

A Spor yorumcusu ve Sabah Gazetesi yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray’ın geleceği üzerine çarpıcı açıklamalarda bulundu. Diğer taraftan yeni sezon yeni yönetimin çalışmalarını da değerlendiren Tüzemen, transfer üzerine bilinmeyen detayları da paylaştı.

Yeni Yönetimin İlk Çalışmalarını Nasıl Bulduğu Sorusu Üzerine;

Levent Tüzemen yaptığı çarpıcı açıklamalara Burak Elmas ve yönetiminin, göreve geldikleri ilk gün ödenmemiş borçlarla karşılaştığı konusuyla başladı. Üstelik Sarı Kırmızılıların da transfer tahtasının da kapalı olduğunu söyleyerek devam eden Tüzemen, eski başkan Mustafa Cengiz’in veda konuşmasında futbolculara olan borçların ödendiğini dile getirmesinden de bahsetti. Ardından gelen süreci anlatan Tüzemen, Başkan Elmas’in önce futbolcuların paralarını hesaplarına yatırdığını ardından transfer tahtasını kapatan Tudor’un borcunu da ödediğinden söz etti.

Bu yaşananlara çok şaşırdığını çünkü Cengiz yönetiminin 3.5 sene görevde kaldığını ama Tudor’un borcunu ödemediklerini dile getirdi.  Oysa yönetimlerde devamlılığın esas olduğunu belirten yazar, Elmas’a bu borcun kalmamasının gerektiğini de belirtti. Yeni yönetimin en büyük icraatının, Oğulcan davasını sonuçlandırmak ve localardan oluşan vergi borcunu da kaldırtması olduğunu dillendiren Tüzemen, önümüzdeki hafta Elmas ve yönetimin, 3 yeni transfer için kollarını sıvayacağının ipuçlarını verdi.

Fatih Hocanın İstediği Lider İsim Lige Yetişebilir

A Spor yorumcusu ve Sabah Gazetesi yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray’ın geleceği hakkında yaptığı açıklamalara şöyle devam etti. Kadrosunun yeni sezon için iyi olduğunu ama takviyeye ihtiyaçları olduğunu da söyleyerek sözlerine devam eden Tüzemen, eğer PSV maçına transfer yapılmazsa Sarı Kırmızılıların mevcut kadrosunda kimlerin olacağını da dile getirdi;

Muslera, Yedlin, Luyindama, Marcao, Aytaç Kara, Emre Kılınç, Kerem Aktürkoğlu, Falcao (Mostafa Mohamed), Emre Taşdemir (Ömer Bayram), Feghouli, Babel… Sözlerine yönetimin, Gedson Fernandes ve bir sol bek transferini PSV maçına yetiştirmeye çalıştığını ve hatta Terim’in, Yedlin’den memnun olmadığı için yeni bir sağ bek arayışına girdiklerini söyleyerek devam eden Tüzemen; Fatih Hoca’nın istediği lider oyuncunun da büyük ihtimalle lige yetişeceğini söyledi.