Lyon, Kerem Aktürkoğlu için Teklif Yapmaya Hazırlanıyor

Galatasaray’da kısa sürede yaptığı çıkışta Avrupa kulüplerinin radarına giren Kerem Aktürkoğlu, Fransız ekibi Lyon’un yakın takibinde. Yeni sezonda sarı kırmızılı formayı kapan ve en son Norveç maçında milli takımın tek gölünü atmayı başaran genç oyuncu, Ocak ayında Galatasaray’dan ayrılabilir.

Sarı kırmızılı yönetim ise 23 yaşındaki oyuncuyu 15 milyon Euro’nun altında bir fiyata bırakmak istemiyor.

Yeni Sözleşme’de Anlaşamadı

Geçen sezon 3.Lig’den Transfer edilen kısa sürede gösterdiği performansla çoğu futbolseverin beğenisini kazanan Kerem Aktürkoğlu, gelişimi ile Avrupa kulüplerinin dikkatini çekmeyi başardı. Geçen sezon sonradan oyuna girerek takımına skor katkısı yapan genç oyuncu, Şampiyonluk yolunda  önemli performanslara imza atarak Taraftarın beğenisini kazandı.

Halil Dervişoğlu ile mükemmel bir uyum yakalayan 23 yaşındaki Futbolcu, Fatih Terim’i gelecek yıllar için umutlandıran oyuncu oldu. Geçen sezonun son haftalarında gösterdiği başarılı performansla Euro 2020 kadrosuna seçilerek ilk kez milli takıma çağrılan genç yıldız, bir sene içersinde yaptığı yükselişle dikkat çekti.

Yeni sezonda  üç yerli kuralının gelmesiyle birlikte Fatih Terim’in değişilmez oyuncusu olmayı başaran 23 yaşındaki kanat oyuncusu, sezon başındaki performansıyla teknik heyeti memnun etti. Marcao ile talihsiz bir tartışma yaşadıktan sonra Saha dışında çokça gündeme gelen genç futbolcu, yeni tartışmaları da beraberinde getirdi.

Tartışmadan sonra performansında inişli çıkışlı bir grafik sergileyen milli oyuncu, Yeni gelen haberlere göre Galatasaray ile yeni sözleşme görüşmelerinde sorun yaşadı. Takımın en az kazanan oyuncularından birisi olan Kerem için sarı kırmızılı yönetim, sözleşmesinde iyileştirmeye gitmek istedi. Maaşında iyileştirmeye gitmek isteyen sarı kırmızılı yönetim, oyuncunun menajeri ile her konuda anlaşsa da, daha sonra yönetimin sözleşmeye serbest kalma maddesi eklemek istemesi, anlaşmada  problem yarattı.

Serbest kalma maddesini 15 milyon Euro olarak belirlenen sarı kırmızılılar, genç oyuncunun menajerini ikna edemedi. Oyuncunun Avrupa’da oynamak istemesi sebebiyle böyle bir maddeyi sözleşmesine eklemek istemediği öğrenildi.

Teklif 8-10 Milyon Euro Bandında

Geçen sezondan bu yana Avrupa kulüpleri tarafından yakından takip edilen milli futbolcu, en son Norveç karşılaşmasında milli takımın tek gölünü atmayı başardı. Fransa Ligi ekiplerinden Lyon’un genç oyuncuyu geçen sezondan bu yana izlediği ve Türkiye – Norveç karşılaşmasında Lyon yetkililerinin tribünde olduğu öğrenildi. Bunun üzerine Ocak ayında Galatasaray’ın kapısını çalacak olan Fransız ekibi, genç oyuncu için 8-10 milyon Euro arasında bir teklifi gözden çıkaracak.

Sarı kırmızılı yönetim ise genç oyuncuyu 15 milyon Euro’nun altında bir teklife bırakmak istemiyor. Gelecek sezon sahadaki Türk oyuncu sayısının dörde çıkması ve o bölgede kaliteli yerlilerin az sayıda olması sebebiyle sarı kırmızılılar, bonservisi yüksek miktarda tutmak istiyor.

Genç oyuncu, Lyon’dan gelen teklife sıcak bakıyor ve takımdan yüksek ihtimalle ayrılması bekleniyor. Lyon’un dışında da bi çok Avrupa kulübünün Ocak ayında Galatasaray’ın kapısını çalacağı öğrenildi.