MALATYASPOR ALT SIRALARDAN UZAKLAŞTI

Süper toto süper Lig’in 37. haftasında yeni Malatyaspor takımı kendi evinde, kendi sahasında Ankaragücü ile karşı karşıya geldi. Bu maçı kazanmak için sahaya çıkan yeni Malatyaspor takımı hem puanını hem de sıralamasını artırmak için rakibine karşı maçı kazanmak istiyordu. İki golle üç puanı elde eden yeni Malatyaspor takımı galibiyetin ardından oldukça mutlu bir şekilde kendi evinde sahadan ayrıldı.

MALATYASPOR MAÇLARI BIRAKMIYOR

Süper toto süper Lig’in 37. haftasında galibiyetle tamamlayan yeni Malatyaspor takımı haftayı 40 puanla 14. sırada tamamladı. Galibiyet elde ederek sahadan ayrılan yeni Malatyaspor takımı kalan haftalarda galibiyetle kapatarak orta sıralarda iyice yükselmek ve sıralamasını sağlamlaştırmak istiyor. Alt sıralardan uzaklaşan Malatyaspor takımı Ankaragücü karşısında istediği performansı sergilediği ve maçı kazandı.

Maçın ilk yarısında her iki takımda gol pozisyonu arasa da ilk yarı gol siz bir eşitlikle tamamlandı. Karşılaşmanın ikinci yarısı ise oldukça hızlı bir şekilde başladı.55. dakikada Malatyaspor takımı Adem Büyük ile ilk golü attı ve 77. dakikada ise Malatyaspor takımı ikinci golü Benjamin Tetteh ile kaydetti.

O dakikadan sonra Malatyaspor takımı skoru korumak istedi. Ankaragücü takımı ise beraberliği aramak istese de bir türlü istediği sonucu elde edemedi. Maçın uzatmaların da Ankaragücü takımı bir gol attı fakat oldukça geç kalınmış bir golcü. O dakikadan sonra maçta da uzamadığı için Ankaragücü takıma beraberliği sağlayacak golü bulamadı. Yeni Malatyaspor takımı üç puan alarak sahadan ayrıldı ve 37 olan puanını 40’a çıkardı. Ankaragücü takımı ise 38 puanda kaldı. Ankaragücü takımında 61. dakikada oyuna sonra damla ikinci yarıda dahil olan Geraldo maça girdikten çok kısa bir süre sonra, 5 dakika sonra kırmızı kart gördüğü için maçtan çıkmak durumunda kaldı.

MALATYASPOR’DA PUAN PLANLARI

Süper toto süper Lig’in 37. haftasını galibiyetle kapatan yeni Malatyaspor takımı kalan haftalarda galibiyetle kapatmak istiyor. Son beş maçına çıkacak olan yeni Malatyaspor takımı beş maçında da galibiyet elde etmek istiyor. Sivasspor, Kayserispor, Rizespor, Hatayspor ve Galatasaray ile oynanacak olan son maçlarını galibiyetle kazanmak isteyen ve haftaları kayıpsız bir şekilde kapatmak isteyen Malatyaspor takımı tüm hazırlıklarını son maçlara yoğunlaştırdı.