Malatyaspor Evinde Güçlü Rakibi Bekliyor 16 Ağustos

Süper lig ilk haftası Malatyaspor için oldukça zor mücadele bekliyor. Avrupa da sezonu erken açan bordo mavili ekip Malatya deplasmanından 3 puan ile dönmenin hesaplarını yapıyor. Süper lig de aralarında oynadıkları son 5 maç ‘da bordo mavili ekip rakibine hiç şans vermeden 5 maç’ da 5 galibiyet ile 3 puanı alan taraf oldular.

Malatyaspor’da Yeni Sezon Yeni Umutlar

Geçtiğimiz sezonu düşme potasının 5 puan üzerinde tamamlayan Malatyaspor yeni sezon umutları yüksek tutuyorlar.  Tecrübeli hoca İrfan buz ile yeni sezonda kadro olarak yenilenseler de ligde kala bilmek için transferler ile kadroya yeni birçok oyuncu kazandırmak zorundalar.

Yeni sezona tecrübeli hocanın nasıl bir kadro taktiği ile olacağı belirsiz 4’lü veya 3’lü savunma da beklenirken takımın tecrübeli isimleri Semih, kaptan Adem büyük ve Tetteh gibi oyuncuların performansları çok etkili olacak.

Avcı Rakibini Gözüne Kestirdi

Avrupa temsilcisi Trabzonspor Molde maçı sonrası rakibe pozisyon vermeyen savunması yüksek konsantrasyon ile oynayarak rakibini geçmeyi bildi. Malatyaspor mücadelesi öncesinde de Abdullah Avcı’nın kadroda ki bu iyi gidişi bozmadan ileri uçta bulunan Nwakaeme ve yeni transfer Gervinho ile adam eksiltme özellikleri kullanarak rakibine zor anla yaşatarak etkili pozisyonlar yakalayacaklardır. Tabi ki de duran top konusunda oldukça çalışmış olsalar da etkili isimleri olan Bakasetas’ın duran top ustalığı ‘da ellerinde bulunan önemli kozlardan birisi olacaktır. Türk oyuncu alternatifleri olarak hangi 3 oyuncu dan yana kullanması merak beklenen tecrübeli hocanın kalede Uğurcan Çakır olması kesin gözü ile bakılırken diğer iki isim olarak Abdülkadir Parmak, Dorukhan Toköz ve Berat Özdemir gibi oyunculara sahipler.

Takımların Beklenen İlk 11’leri:

Yeni Malatyaspor: Kale: Ertaç Savunma: Hafez, Semih Kaya, Wallace, Haddadi Orta Saha: Mallan, Aabid, Mustafa Eskihallaç, Adem Büyük, Cengizhan Forvet: Tetteh

Trabzonspor: Kale: Uğurcan Çakır Savunma: Vitor Hugo, Edgar Miguel, Silva Peres, Serkan Asan Orta Saha: Abdulkadir Parmak, Marek Hamšík, Anastasios Bakasetas, Y. Gervinho Forvet: A. Nwakaeme