Manchester United Altay Bayındır’ın Peşine Düştü

Fenerbahçe, 26 Temmuz 2023 Çarşamba günü kendi sahasında Konferans Ligi ikinci ön eleme turu ilk maçında Moldova’nın Zimbru takımı ile karşı karşıya geldi. Bu maçta Fenerbahçe’nin kalesini Altay Bayındır korudu.

Altay Bayındır hakkında farklı iddialar mevcut! 25 yaşındaki kalecinin takımdan ayrılacağı iddia ediliyor.

Genç Kaleci Dominik Livakovic’in Durumunun Netleşmesini Bekliyor

Fenerbahçe, önümüzdeki sezona farklı bir kadro ile başlamaya hazırlanıyor. Şu ana kadar çok sayıda ismi kadrosuna katan Fenerbahçe’nin hedefindeki son isim Dominik Livakovic! Başkan Ali Koç, teknik direktör İsmail Kartal ile yapmış olduğu görüşmenin ardından önümüzdeki sezon kaleyi yabancı bir kaleciye emanet etmeye karar verdi. O ismin Dominik Livakovic olması adına aylardan bu yana uğraşılıyor.

Fenerbahçe, çok uzun süreden beri hem Dominik Livakovic hem de kulübü Dinamo Zagreb ile görüşüyor. Oyuncu, 1.8 milyon Euro karşılığında ikna edildi. Dinamo Zagreb ise en başından bu yana 10 milyon Euro bonservis istiyordu. Fenerbahçe, Hırvat kulübünü 9 milyon Euro karşılığında ikna etti. Her şey bitti denilirken devreye bir Suudi Arabistan kulübü girdi. İsmi açıklanmayan o kulüp, oyuncuya yıllık 6 milyon Euro garanti ücret önerdi. Bu teklif, bilhassa oyuncunun menajerini cezbetti. Oyuncu ise en başından bu yana Fenerbahçe’ye gitmek istiyor. Bu transferin nasıl sonuçlanacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Dominik Livakovic’in Fenerbahçe’ye transferi, en çok Altay Bayındır’ı ilgilendiriyor. Genç kaleci, bu ismin Fenerbahçe’ye gelmesi halinde takımdan kesin olarak ayrılacak. Fenerbahçe, oyuncu için 6 milyon Euro tutarında bir bonservis bedeli belirledi. Altay Bayındır’ın menajeri ise oyuncusu için Fenerbahçe’ye en çok 3 milyon Euro’luk teklif getirebileceğinden bahsetti.

İngiliz Kulübü Altay Bayındır İçin Devreye Girdi

Manchester United, yeni sezon öncesinde 2011 – 2012 sezonundan bu yana kalesini koruyan David de Gea ile yollarını ayırdı. İspanyol kalecinin biten sözleşmesi yenilenmedi. Bu durum, Manchester United’ın yeni bir kaleci bulmasını zorunlu hale getiriyordu. O isim Andre Onana oldu. İngiliz kulübü, Inter’e 52.5 milyon Euro ödeyerek Kamerunlu kaleciyi kadrosuna kattı. Önümüzdeki sezon Manchester United’ın kalesini Andre Onana koruyacak.

Manchester United’ın kaleci sorunu halen daha devam ediyor. Kadrodaki bir diğer kaleci olan Dean Henderson’un ayrılma ihtimali bir hayli kuvvetli! Oyuncuyu çok sayıda Premier Lig kulübü istiyor. Manchester United, bu oyuncunun ayrılma ihtimalini dikkate alarak yeni sezon öncesinde kadrosunu bir de yedek kaleci ile güçlendirmek istiyor. O isim Altay Bayındır olabilir.

Yabancı basında çıkan iddialara göre Manchester United, önümüzdeki günlerde Altay Bayındır için Fenerbahçe’nin kapısını çalacak. İngilizlerin Fenerbahçe’ye önerecekleri bonservis bedeli bilinmiyor. Altay Bayındır, Manchester United’ın kendisi ile ilgilenmesinden dolayı oldukça mutlu! Her genç oyuncu gibi o da böylesine büyük bir kulüpte forma giymenin hayalini kuruyor.