Manchester United Yeni Hocasını Duyurdu

Efsanevi teknik direktör Sir Alex Ferguson’un ayrılığından bu yana bir türlü dikiş tutturamayan ve çok başarısız dönemler geçiren Manchester United nihayet uzun süreden beri beklenen haberi duyurdu. Uzun zamandan bu yana gelecek sezon hangi teknik direktörle çalışacağıyla ilgili haberlerle gündeme gelen Kırmızı Şeytanlar, son dönemlerde ismi en çok öne çıkan isim olan Ajax teknik direktörü Erik Ten Hag’ın gelecek sezondan itibaren takımın başına geçeceğini duyurdu.

Şükür Kavuşturana

İngiltere ve Dünya futbol tarihinin en başarılı ve en büyük kulüplerinden biri olan Manchester United’a bu unvanları kazandıran teknik direktör Sir Alex Ferguson’ın ayrılığından bu yana hiçbir iş yolunda gitmedi.

Bu sezon efsanevi oyuncusu Cristiano Ronaldo’yu bir kez daha kadrosuna katan Kırmızı Şeytanlar, efsanevi Portekizlinin performansına rağmen yine ligde zirve yarışı içerisine giremedi. Bununla birlikte ilk 4 konusunda da şansı çok az gösterilen Manchester United’da sezon başından bu yana değişmeyen bir teknik direktör gündemi vardı.

Takımın eski oyuncularından Solskjaer’in ayrılığından sonra futbolun dahi isimlerinden biri olan Ralf Ragnick göreve getirilmişti. Bununla birlikte Manchester temsilcisinden yapılan açıklamada Ragnick yerine bir teknik direktör bulunduğu zaman başarılı teknik adam da sportif direksiyona geçecekti.

Son dönemlerde birçok teknik adamla anılan Kırmızılar, sonunda yeni teknik direktörünü açıkladı. Hollanda temsilcisi Ajax’ta oldukça başarılı işler çıkartan Erik Ten Hag ile anlaşma sağlandığını duyuran Manchester United, başarılı teknik adamın gelecek sezondan itibaren takımda görev yapacağını duyurdu.

Beklentiler Yüksek

Bahsi geçtiği gibi efsanevi teknik direktör Sir Alex Ferguson’ın teknik direktörlük koltuğundan ayrılmasından sonra Manchester United’da işler hiç ama hiç iyi gitmedi. Gerek Liverpool’da Jürgen Klopp’un gerekse de Manchester City’de Pep Guardiola’nın inanılmaz performanslar sergilemesi sonrasında Kırmızı Şeytanlar eski gücünden çok geride kalan bir takım haline geldi.

Bu süreçte Jose Mourinho, David Moyes, Ole Gunnar Solskjaer, Ralf Ragnick gibi pek çok teknik adamla çalışan United, bu teknik adamların hiçbirisinden istediği verimi alamadı. Bu konuyla alakalı olarak Ferguson’ın teknik direktörlükten ayrılsa bile takımın üstündeki elini çekmediğine dair birçok haber çıktı.

Nitekim gelecek sezonlardan itibaren planlama hattında yer alacak olan Ragnick’in Ferguson’ı takımın içerisindeki dengeleri değiştirmekle alakalı suçladığına dair haberler de basında yer aldı. Bununla birlikte Ajax’tan transfer edilen Erik Ten Hag’ın artık çok ciddi bir sınava gireceği kesin.

Bu süreçte Antonio Conte, Zinedine Zidane gibi pek çok teknik adamla adı anılan United’ın Ajax’ın hocasıyla anlaşmış olması tıpkı diğer rakipleri gibi uzun vadeli planlamalar içerisine gireceğine dair bir beklentiyi oluşturdu.

Dünyanın en büyük ve başarılı kulüplerinden biri olan Kırmızı Şeytanlar uzun süreden bu yana eski günlerinden uzak kalmanın bedelini maddi olarak da ödemeye devam ediyor.