Maradona’nın Mirası Ortaya Mı Çıkıyor

Diego Maradona’nın ölümü ile birlikte hayranlarını ve ülkesini yasa boğmuştu. Ölümü ile birlikte arkasında birçok soru işareti bırakan Diego Maradona’nın ölümü kadar çok konuşulan kayıp mirası ise hala büyük bir soru işareti olarak duruyor. Daha öncesinde efsane futbolcunun mirasının 75 milyon Sterlin olduğu belirtilmişti. Avukatları ise sadece 5 milyon Sterlin’e ulaşabildiklerini söylüyor. Peki o zaman 70 milyon sterlin nerede?

Diego Maradona geçtiğimiz yıl (2020) Kasım ayında 60 yaşında hayatını kaybetmişti. Arkasında ise kocaman bir yumak bırakmıştı. Maradona arkasında en az hayatı kadar karmaşık ve dönem dönem yaşadığı sıkıntıları yansıtan bir miras bıraktı. Futbol efsanesinin ölmeden önce yakın çevresine 75 milyon Sterlin civarında bir servetinin olduğunu söylediği biliniyor.

Servetin 70 Milyon Sterlin’i Kayıp

Avukatlar ise Maradona’nın servetinin yağmalandığını iddia etti. Maradona’nın küçük oğlu Diego Armando Fernando’nun avukatı Maria Baudry 75 milyon sterlin’in konuşulduğunu ancak banka hesaplarında küçük bir daire, Diego’nun sahip olduğu eski bir ev ve iki araba ile birlikte yalnızca 4 milyon sterlinin görüldüğünü söyledi.

Futbol efsanesinin bankada bulunan gider raporlarının görünmediği, bu nedenle onun harcayıp harcamadığını veya başkanının harcayıp harcamadığını ya da henüz bilmedikleri bir yerde olup olmadığına dair herhangi bir kanıt olmadığını söyledi. Diego adına bir bankada bir kasa açmak üzere olduklarını fakat gittiklerinde büyük ihtimalle Maradona’nın oraya herhangi bir şey koymadığını göreceklerini söyledi.

Mirasçıları Gergin

Şu anda Maradona’nın yıllardır kazandıklarının nereye gittiğini sorgulanıyor. Diego harcadıysa bu durumun sorun olmadığını bildiren avukatlar durumun böyle olmasını umut diyor. Mirasçıların durumu bir anca öğrenmesi rahat bir nefes almalarını sağlayacak. Fakat şu an için paranın nereye gittiğini gösteren herhangi bir evrak ortada yok.

Maradona’nın yakın arkadaşı olan Mariano Israelit kısa bir süre önce Diego Maradona’nın 2019 yılında Meksika’dan döndüğünde kendisine 100 milyon dolardan (71 milyon sterlin) daha fazla parasının olduğunu söylediğini iddia diyor.

Yıldız futbolcunun eski kız arkadaşı olan Ojeda ile olan ilişkilerine rağmen Arjantinli efsane ile olan ilişkisinin yakınlığını belirten Baudry, ölmeden önce Maradona’nın kendisin WhatsApp üzerinden ne kadar parası olduğunu söylediğini fakat bunun özel bir mesaj olduğunu söyledi.

Bunca yıl boyunca en az 6 farklı kadın ile yaşadığı ilişkilerden 8 çocuğu olduğu bilinen Maradona’nın mirasçıları oldukça fazla.

One comment