Maradona’nın Telefonları İnceleniyor

Kasım 2020 tarihinde hayatını kaybeden dünyaca ünlü futbolcu Diego Armando Maradona’nın telefonlarının incelenmesi için mahkemeden izin çıktı. Dünya futbolunun simge isimlerinden biri olan Diego Armando Maradona, 25 Kasım 2020 tarihinde hayatını kaybetmişti.

Şüphelilere İlişkin Kanıtlar Aranacak

Marca’nın yaptığı habere göre, Arjantinli yıldızın ölümü ile ilgili soruşturma hala devam ediyor. Soruşturmada yeni bir karar çıktı. Mahkeme, Maradona’nın cep telefonlarının incelenmesine izin verdi. Bu sayede Maradona’nın ölümü ile ilgili şüpheli olan doktoru ve psikiyatristi ile ilgili olan yazışmaları ve telefon kayıtları incelenecek. Bu şekilde davada daha hızlı yol kat edilmesi bekleniyor.

Buenos Aires eyaletindeki San Fernando Petrona V. De Cordero Hastanesinde gerçekleştirilen otopsi tam 3 saat sürmüştü. Dünyaca ünlü futbolcunun, ölümü ile şüpheli durumda olan psikoloğu ve psikiyatristi, öldüğü odasından çıkmadığı için ünlü futbolcunun odasına girdikleri önce uyuduğunu düşündükleri daha sonra is yaşamsal faaliyet göstermediği için kalp masajı ile hayata döndürülmeye çalıştıkları biliniyor.

Ünlü Futbolcunun Ölümü Şok Etkisi Yaratmıştı

Maradona’ya yapılan otopsi sonrasında eski futbolcunun uykusunda “kronik kalp yetmezliğine bağlı akut akciğer ödemi” nedeni ile hayatını kaybettiği belirtilmişti. Arjantin basını ise ünlü yıldızın ölümünü duyurmuş ve ardından ünlü yıldızın beyninde pıhtı oluşması nedeni il kısa bir süre önce ameliyat olmasından bahsetmişti.

Ameliyat sonrasında tedavi sürecini hastanede geçiren ve daha sonrasında evine dinlenmeye çekilen ünlü futbolcu çeşitli sağlık sorunlarına sahipti. Maradona’nın kalp krizi nedeni ile yaşama gözlerini yumduğu haberi bütün dünyada hızla yayılmış ve adeta şok etkisi yaratmıştı.

Arjantin Futbol Federasyonu (AFA), Twitter hesabından yaptığı açıklamada ise dünyaca ünlü eski futbolcunun ölümünü doğrulamış, paylaşımda Arjantin Futbol Fedesrasyonu başkanı Claudio Tapia’nın Maradona’nın ölümü ile ilgili derin bir üzüntü içerisinde olduğu belirtilmişti.

Arjantin basınında çıkan haberlere göre, Diego Maradona, Buenos Aires eyaletine bağlı Tigre kentinde kalp ve akciğer yetmezliği nedeni ile hayata gözlerini yummuştu. Maradona, Kasım ayının başında bir ameliyat geçirmiş ve 8 gün içerisinde taburcu olmuştu. Taburcu olmasından kısa bir süre sonra ise hayata gözlerini yumdu. Bu nedenle ölümünün doğal bir ölüm olup olmadığı hala tartışılıyor.

Ünlü futbolcuya yapılan otopsi sonrasında uykusunda “kronik kalp yetmezliğine bağlı akut akciğer ödemi” nedeni ile hayatını kaybettiği açıklanmıştı.