Maradona’nın Vefatının Ardından Şok Olay

Futbolun gelmiş geçmiş en büyük ikonik isimlerinden olan Diego Armando Maradona, geçtiğimiz günlerde Tigre kentindeki evinde kalp krizi geçirerek 60 yaşında hayatını kaybetmişti.

Efsane ismin bu zamansız vefatı, tüm dünyada ona gönül vermiş herkesi adeta şoke etti. Dünyaca ünlü futbolcunun vefatının ardından, naaşı Devlet Başkanlığı binası Casa Rosada’dan alınarak Buenos Aires’teki aile mezarlığına defnedilmesinin üzerinden henüz birkaç gün geçmesine rağmen, şoke eden bir olay daha yaşandı.

Futbolun efsanesi Diego Armando Maradona’nın ölümüne ilişkin soruşturma başlatıldı. Bu şoke eden olay ile birlikte, Maradona’nın doktorunun evi ve özel muayenehanesinde polis tarafından arama yapıldı. Zamansız bir şekilde aramızdan ayrılan ve ölümü tüm dünyayı sarsan Marado’nın, ölümünün şüpheli bulunması sonrası yetkililer harekete geçti.

Arjantin’de savcılık, futbol efsanesi Diego Armando Maradona’nın ölümüne ilişkin “kasıtsız adam öldürme” ve “kişiyi terk etme” suçlarından soruşturma başlattı. 

Leopoldo Luque’ye Şok Baskın

Arjantin Savcılığı’nın başlatmış olduğu soruşturma kapsamında, Maradona’nın doktoru Leopoldo Luque’nin evi ve özel muayenehanesinde geniş kapsamlı bir arama yapıldı. Polis yapmış olduğu arama esnasında, Maradona’nın hastalık öyküsüne, doktorun cep telefonuna, iki tabletine ve iki dizüstü bilgisayarına el koydu.

Arjantin Savcılı’ğının ve polisinin başlatmış olduğu bu şok soruşturma ve yapılan ani baskın sonrasında, Maradona’nın doktoru Leopoldo Luque, kameralar karşısında geçerek açıklamalarda bulundu. Doktoru Leopoldo Luque, dünyaca ünlü futbol efsanesi Diego Armando Maradona’nın arkadaşı olduğunu ve ölümünün doğal bir şekilde gerçekleştiğini ifade etti.

Açıklamalarına devam eden Leopoldo Luque, “Neyden sorumlu olduğumu biliyor musunuz?” diyen Luque, “Ona bakmaktan, onu sevmekten, ona yardım etmekten. Herkes “O adamı bırak eğer ona bir şey olursa herkes bu işten sıyrılmaya çalışacak” dediklerine orada olmaktan. Ben onun yanındaydım, çünkü o benim arkadaşımdı” ifadelerini kullandı.  

Leopoldo Luque Suçlamaları Reddetti

Evine ve özel muayenehanesine yapılan baksının ardından Maradona’nın doktoru Leopoldo Luque kameralar karşısına geçerek açıklamalarda bulundu. Luque kendisi ile sağlık ekibine yöneltilen suçlamaları reddetti ve “Bunlar araştırılacak şeyler ama size söylüyorum, bu beni değiştirmez.

Onu seviyorum ve birisi ona kötü davranmış olsaydı, bunu söylerdim. Ama kötü bir şey görmedim, hepimiz elimizden gelenin en iyisini yaptık” dedi.