Marek Hamsik ve Trabzonspor Kariyeri

Trabzonspor’un Slovak yıldızı Marek Hamšík, futbol kariyerini sonlandırma kararı aldığını duyurdu. 35 yaşındaki tecrübeli oyuncu, bir basın toplantısı düzenleyerek sezon sonunda futbolu bırakacağını açıkladı. Hamšík, “Bana bu şansı veren tüm kulüplere teşekkür ederim.” dedi ve ailesine ve yakın arkadaşlarına her zaman yanlarında oldukları için minnettarlığını ifade etti. “Bu harika bir yolculuktu, ancak artık yolculuğun sonuna yaklaşıyorum.” şeklinde konuştu. Trabzonspor’da ilk lig şampiyonluğunu kazandı.

Uzun yıllar boyunca Serie A’da Napoli forması giyen ve kulüp efsaneleri arasında yerini alan Marek Hamšík, Trabzonspor’da lig şampiyonluğu yaşayamadı. Trabzonspor’a ilk sezonunda imza atan yıldız oyuncu, Süper Lig şampiyonluğu sevinci yaşadı. İkinci sezonunu Bordo-Mavililer’de geçiren Hamšík ise sezon sonunda futbolu bırakma kararı aldı.

Hamsik ’in Uzun Kariyeri 2023’te Son Buldu

Marek Hamšík’in kariyeri, Slovakya’nın RSC Hamsik Akademisi’nde başladı. Daha sonra Bratislava, Slovan Bratislava ve Brescia alt yapılarında forma giydi. 17 yaşında Napoli A takımına yükselen Hamšík, 2007 yılında Napoli’ye transfer oldu. Mavi formayı yaklaşık 12 sezon boyunca giyen Hamšík, 14 Şubat 2019 tarihinde Çin Ligi’ne transfer oldu.

Dalian Pro takımında yaklaşık 2 sezon geçiren Hamšík, daha sonra İsveç ekibi Göteborg’a transfer oldu. Burada kısa bir süre geçiren Slovak oyuncu, 1 Temmuz 2021 tarihinde Trabzonspor‘a katıldı. Trabzonspor’da 2 sezon geçiren Hamšík, Süper Lig ve Süper Kupa şampiyonlukları yaşadı.

Marek Hamsik

Marek Hamšík, kariyeri boyunca gösterdiği performans ve liderlik özellikleriyle futbolseverlerin takdirini kazanmış bir oyuncudur. Yetenekleri ve golcü kimliğiyle Napoli’de önemli bir iz bırakan Hamšík, Trabzonspor’da da önemli katkılar sağlamıştır. Hamšík’in futbol dünyasına bıraktığı etki, unutulmaz anılara sahip olduğunu göstermektedir. Futbol kariyerinden ayrılsa da Marek Hamšík, spor camiasında iz bırakmaya devam edecektir.