MERT EFE’DEN AVRUPA ŞAMPİYONASINDA 2 MADALYA BİRDEN

Mersin’de düzenlenen Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası sonuçlandı. Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda bizi, ülkemizi iki kere gururlandıran Mert Efe Kılıçer şimdiden hedeflerini en yükseğe koymuş. Mert Efe bir gümüş bir de bronz madalya kazanarak başarılarını tescillendirdi.

Genç yetenek Mert Efe Kılıçer’in hayali ve en büyük isteği olimpiyatlarda ülkesini temsil etmek ve ardından da derece alarak Türk bayrağını dalgalandırmak istiyor.

Bu yaşanan gurur verici ve bir o kadar da sevindirici haber Mersin’den geldi. Son günlerde önemli şampiyona maçlarına ev sahipliği yapan Akdeniz şehir Mersin çok gündemde ve popüler. Milli sporcularımız girdikleri her müsabakadan bileklerinin, başarılarının ve yeteneklerinin hakları ile çıktıkları için her gün bizi gururlandırıyorlar.

MERT EFE KILIÇER KİMDİR?

Milli gururumuz, sporcumuz kimdir, Mert Efe Kılıçer ismini daha çok duyarız umarım. Bu başarılarına başarılar eklemek isteyen ve olimpiyat hedefi olan Mert Efe Kılıçer kimdir merak ediyorsanız yazının kalanında bilgiler bulabilirsiniz.

Mert Efe Kılıçer daha çok küçük yaşta, 6 yaşındayken cimnastik sporuna başlıyor. Aslında biraz da ailesinin etkisi olsa da başlangıç için sonrasında tüm kontrol Mert Kılıçer’in eline geçebildi. Şu an 16 yaşında olan Mert Efe, kendisi gibi cimnasstik sporuyla ilgilenen kuzeninin tavsiyesine uyararak Kayseri’ye taşındı.

Tam 7 yıldır spor çalışmalarına, antrenmanlarına, ve yarışmalara Kayseri üzerinden gidip gelen ya da ulaşan Mert Efe çeşitli ödüller kazanarak ne kadar doğru bir karar verdiğini fark etti. Mert Efe bu süre zarfından toplam 3 uluslararası şampiyonada yarıştı ve evine çeşitli madalyalar ile beraber döndü.

İKİ ÖDÜL BİRDEN

En son da Mersin’de düzenlenen Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda gençlerdeki alet finallerinde barfiks kategorisinde toplam 12933 puanla gümüş madalya kazanan Mert Efe Kılıçer, bir başka paralel barda da 13266 puana sahip oldu ve bronz madalyanın sahibi oldu.

Mert Efe, “7 yıl önce Kayseri’ye geldiğimde kuzenimin hocası Mehmet Bilgin’le tanıştım. Hocam beni Kayseri’ye davet etti. Ankara’da çok iyi değildim. Kayseri’ye gelip hocamla çalışmaya başlayınca daha iyi dereceler almaya başladım. Kayseri’ye geldikten sonra girdiğim ilk okullar arası şampiyonada 4. olmuştum.

5 ay Kayseri’de Avrupa Şampiyonası’na çalıştık. Bunun bir ayında hocamızla 4 ayında ise evde online şekilde çalıştık. Avrupa Şampiyonası’nın tarihi belli olunca 2 ay Bolu’da kamp yaptık. Orada sabah akşam çalıştık. Avrupa Şampiyona’sının Mersin’de düzenlenmesi bizim için çok büyük bir şanstı. Sürekli yarıştığımız bildiğimiz bir salondu. İyi bir performans sergiledik. İki madalya aldık. Bu benim için anlatılmaz bir gurur ve mutluluk.

Çalışmalara hız kesmeden devam ettiklerini aktaran Mert Efe, “Bundan sonraki hedefim olimpiyatlarda bayrağımızı dalgalandırmak. Bu hedef için çalışmaya devam ediyoruz. Sabah akşam çalışıyoruz. İzin alıp antrenmanlara devam ediyoruz. Güzel hazırlanıyoruz. Hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyorum.” ifadelerini kullandı.