Messi Hangi Takıma Gidecek

Lionel Messi Katalan Devi Barcelona ile imza süreci son anda takımın finansal durumundan ötürü sona erdi. Bunun üzerine Messi’nin adı Paris Saint-Germain ile anılmaya başladı. Ancak son haberlere göre Messi ile PSG arasında sıcak bir temas gerçekleşti. Messi’nin yeni takımı hangisi olacak?

Messi İle Durumu

Lionel Messi, 16 yıldır Katalan Devi Barcelona forması giyiyordu. 1 Temmuz itibarıyla iki arasındaki sözleşme son buldu. Messi, takımı ile imza atmak için Barcelona’ya gitti. Bu süreci baltalayan bir gelişme yaşandı. Barcelona, finansal kısıtlamalardan ötürü Messi’nin yüksek maaş beklentisini karşılayamayacağını açıkladı. Bunun üzerine iki arasındaki imza süreci olumsuz bir şekilde son buldu.

Bu haber üzerine Mayıs ayında kulübe transfer olan Arjantinli Sergio Agüero’nun Barcelona’dan ayrılmak istediği iddia edildi. Avukatlarına talimat veren Agüero bu ayrılışı gerçekleştirmekte kararlı görünüyor.

Barcelona’dan ayrılmasının ardından futbolun efsane isim ile ilgili spekülatif haberler ardı ardına çıkmaya başladı. Messi’nin adı önce Paris Saint Germain ile şimdi de PSG ile anılmaya başladı.

Messi Hangisine Evet Diyecek

Paris Saint-Germain Teknik Direktörü Mauricio Pochettino yeni sezon öncesi gerçekleştirdiği toplantıda basının sorularını yanıtladı. Messi ile ilgili sorulara takımının Messi’ye olan ilgisini doğruladı. Ayrıca Messi hakkında takımın tüm olasılıkları değerlendirdiğini ve Messi’nin kadroya dahil olması durumunda da Mbappe’nin takımdan ayrılmasına gerek olmadığını aktardı.

Paris Saint-Germain’de 19 numaralı formayı giymesi beklenilen Messi, Arjantinli futbolcu Neymar’ın giydiği 10 numarayı giymeyi kesinlikle istemiyor.

Öte yandan adı son zamanda sıkça PSG ile anılan Messi için PSG ile yılda net 40 milyon Euro değerinde 3 yıllık anlaşma imzalayacağı iddia ediliyor. Efsane futbolcunun hem ailevi hem de kariyer nedenleri ile PSG’ye daha yakın durduğu söyleniyor. Messi’nin babasının yöneticilerle görüşecek olması iddiaları kısmen doğrularken PSG’nin bu transferi hafta sonu bitireceği konuşuluyor.

PSG 4 yıl önce Neymar’ı takımın renklerine bağladığında bu haberi Eyfel Kulesi’ne yansıtarak duyurmuştu. PSG’nin henüz bilinmeyen bir nedenden ötürü Eyfel Kulesi’ni 10 Ağustos Salı günü için rezerve ettiği iddia edildi.

Messi’ye yeni  bir teklif Chelsea’dan gelecek. Chelsea’nin Rus sahibi Roman Abramovich, Messi’nin temsilcileri ile acil  bir görüşme teklif etti.