MESUT ÖZİL SARI LACİVERT RENKLERİNE BÜRÜNÜYOR

Son 24 saattir spor dünyasını, gündemini oldukça yoğun. Mesut Özil’in Fenerbahçe’ye transfer haberi tüm ülkede konuşuluyor ve bu haber bütün sporseverlerle ve spor dünyasına bomba gibi düştü. Mesut Özil Fenerbahçe transferinde son aşama olan imza kısmına gelindiği hatta başarılı oyuncu Özil’in forma numarasını bile seçtiği duyumlar arasında.

ÖZİL SÜPER LİG’İN EN BOMBA TRANSFERİ

Mesut Özil’in Fenerbahçe transferi tüm Süper Lig dengelerini ve haliyle de takımı Fenerbahçe‘nin dengelerini değiştirecek. Bu transfer haberini şu an sadece Fenerbahçe taraftarları takip etmiyor tüm Süper Lig takımları, ülke halkı yakından takip ediyor. Fenerbahçe Mesut Özil ile prensipte anlaştı ve sadece karşılıklı olarak imza süreci kaldı.

Mesut Özil yeni takımı sarı lacivertlilerden forma numarası bile istedi. 3 sezon boyunca Real Madrid’de giydiği 10 numaralı forma numarasını yeni takımından talep eden Mesut Özil istediğine kavuşamayacak. Fenerbahçe’de şu an 10 numaralı formayı Samatta giyiyor. Sezon sırasında formayı giyen oyuncu başka bir takıma transfer olmadığı sürece o numara başka bir oyuncuya verilemez. Türkiye Futbol Federasyonu Sportif Ekipmanları Kanunu böyle söylediği için sezon sonuna kadar 10 numaralı forma Samatta‘da kalacak.

Mesut Özil’in 10 numaralı formaya kavuşması rötarlı olacak. Samatta’nın giydiği 10 numara sezon sonuna kadar kendisinde kalacak ve yeni sezonda 10 numara Alman asıllı oyuncu Mesut Özil‘e geçecek. Herkesin 23 numarayı tercih eder gözüyle baktığı oyuncu 10 numaraya ulaşana kadar memleketi Zonguldak’ın plaka kodu olan 67 numaralı formayı giyecek.

ARSENAL MESUT ÖZİL’İN GİTMESİNİ İSTİYOR

Mesut Özil’in şu an ki takımı Arsenal Mesut Özil’in sezon bitene kadar olan 6 aylık ücretini Fenerbahçe’ye ödemeye tamam. Mesut Özil’in transfer haberi haliyle İngiliz basınında gündeminde. Hem Türkiye hem de İngiltere’yi çalkalayan bu transfer haberi için her iki tarafta tüm imkanlarını sunuyor.

Fenerbahçe transfer sürecinde başarılı oyuncunun çok uçuk, astronomik seviyede olan maaşını nasıl halledeceğini pazarlık üzerine pazarlık yapmayı düşünürken İngiliz takımı Arsenal yönetimi sarı lacivertlilere ilk 6 ay için Mesut Özil’in maaşının bir kısmını vermeyi düşündüğünü iletti.

Arsenal takımının teknik direktörü Mikel Arteta Mesut Özil’in kendisini takıma vermediğini düşünüyor ve mesut Özil’e harcanan oldukça yüksek maaşın yerine birkaç farklı isim ile çalışmayı düşünüyor.