Mesut Özil Transfer Takımı Seçti

Mesut Özil’den beklenen transfer haberi geldi. Sezon sonunda Arselan ile mevcut sözleşmesi sona erecek olan Mesut Özil’in, kariyerine devam etmek için yapacağı tercih merakla bekleniyordu. Yıldız futbolcu kariyerinin devamı için ABD’yi tercih edeceğini açıkladı. Başarılı oyuncunun ocak ayından itibaren MLS Ligi’nde bulunan takımlar ile görüşmelere başlayacağı biliniyor.

Kariyerine ABD’de Devam Edecek

Arselan’de kadro dışı bırakılan yıldız futbolcu Özil, kariyerinin devamı için tercihini MLS Ligi takımlarından yana kullanacağını bildirdi. MLS Ligi takımlarından teklifler aldığı bilinen Mesut Özil’in teklifleri ocak ayı itibaren değerlendirmeye başlayacağı ve takımlar ile görüşmeler yapacağı biliniyor.

Amerikan basınında ESPN’in haberlerine göre; Mesut Özil’in sezon sonunda Arsnal ile sözleşmesi sona eriyor, başarılı futbolcu biten sözleşmesi sonrasında ocak ayı itibari ile başka takımlar ile görüşme hakkına sahip olacak. Bu hakkı öncelikli olarak MSL Ligi takımları ile kullanacağını kariyerinin devamında Amerikan takımları ile oynamak istediğini belirtti.

Görüşme Listesinin İlk Sırası D.C. United ve LA Galaxy’nin

Türk asıllı, Alman oyuncunun MLS Ligi takımları ile yapacağı görüşmelerin ilk sırasında D.C. United ve LA Galaxy yer alıyor. Yine ESPN’de çıkan haberlere göre başarılı futbolcuyu en çok isteyen iki kulüp D.C. United ve LA Galaxy. Ancak David Beckham’ın sahip olduğu Inter Miami de transfer sürecini uzaktan takip ediyor ve bu listeye her an katılabilir.

Daha önce Fenerbahçe’ye transfer olacağı hakkında söylentiler çıkan Mesut Özil’in Fenerbahçeli olmasından dolayı adının sarı lacivertli takım ile anıldığı düşünülüyor.

Öte yandan Mesut Özil’in futbol dışındaki işlerini de kolay bir şekilde yönetebilmesi için ABD’yi tercih etmesi yüksek bir ihtimal olarak görülüyor.

Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil’in mevcut durumda Fenerbahçe ile anlaşmasının zor olduğu futbolcunun önceliği ABD takımlarına verdiği biliniyor.

Geçen sene mart ayında ilk önce karana virüs daha sonra ise kadro dışı kalması nedeni ile yeşil sahalardan uzak kalan 33 yaşındaki yıldız futbolcu Mesut Özil’in Londra takımında haftada 400 bin Euro ile kulübüne en çok kazandıran futbolcu oldu.