MESUT ÖZİL TRANSFERİ BİTTİ BİTECEK

Dünyaca ünlü yetenekli bir futbolcu olması nedeniyle dünyanın 4 bir yanındaki spor basını son 24 saatlik süreçte Süper Lig’in Sarı Lacivertli ekibi Fenerbahçe’nin Mesut Özil transfer hamlesini konuşuyor.

Sayısız Fenerbahçe taraftarı da Mesut Özil transfer gelişmelerini oldukca yakından takip ediyor. Türk medyasının eriştiği özel bilgiye bakılırsa Fenerbahçe Mesut Özil transferi bitti denilecek raddeye geldi. Fenerbahçe ve Mesut Özil yapılan uzun görüşmeler sonrası prensipte anlaşma sağladı. 

YENİ STRATEJİLER BELİRLENDİ

Fenerbahçe dönem arası transfer sürecine damgasını vurmaya hazırlanıyor. Fenerbahçe takımının, Rüya olarak adlandırdığı Mesut Özil transferini gerçekleştirmek için ince eleyip sık dokuduğu ancak garanti olacak bir strateji belirlemiş durumda.

Üstüne üstlük, Süper Lige göre fazla olan maliyetin altından kalkmak için Mesut Özil cephesi de çaba harcıyor. İngiliz devi Arsenal’den senelik 10 milyon Euro (95 milyon TL) gibi bir ücret alan Mesut Özil’in masraflarının nasıl karşılanacağı hala merak konusu ancak Fenerbahçe yönetimi durum çerçevesinde yeni formüller üretmiş durumda. 

Ali Koç ve kadrosu bu transferi sportif başarılara gidecek bir hamlenin yanı sıra, kulübün mali açıdan faydasına olabileceği bir dönem olarak görüyor. Sarı-Lacivertliler’in ilk amacı, Mesut Özil vasıtasıyla dünyaya açılmak.

Asıl amaç; Mesut’un atacağı goller, yapacağı asistlerden çok, iki büyük markayı bütünleştirerek yeni bir vizyon yaratmak. Bu büyük planın ilk aşaması forma satışı. Fenerbahçe, bütün dünyada 1 miyon tane forma satış rakamı amaçlıyor. Arsenal ile Mesut Özil içinde resmi kontrat imzalandığı günden bu yana forması en çokca satılan oyuncu hala Mesut. 

DÜNYAYA AÇILACAK

Fenerbahçe bu veriyi ıskalamıyor. Planın ikinci aşamasında mağazacılık faliyetleri yatıyor. Fenerbahçe, Mesut Özil markasından ve toplumsal medya hesaplarından büyük beklenti içinde. Mesut’un şahsi toplumsal medya hesapları 100 milyon sınırına dayanmış durumda. Solak star, instagram’da 22.6, twitter’da 25.3, facebook’ta 37.6 milyon takipçiye sahip.

Özil, youtube ve öteki mecralarla beraber toplamda 100 milyon kişiye ulaşıyor. Fenerbahçe bu erişimi büyük bir fırsata çevirmek istiyor. Mesut Özil’in, M10 markası birlikteliğinde Fenerium ürünlerinin star futbolcunun hitap etmiş olduğu coğrafyalara pazarlanması hedefleniyor.

Mesut Özil katkılarıyla yeni yandaş kitleleri kazanmayı hedefleyen Fenerbahçe, öncesiz rakip Galatasaray’ın bilhassa müslüman coğrafyadaki hegemonyasını da bitirmek istiyor. Sarı-Kırmızılı kulübün UEFA Kupası’nı kazanılmış olduğu 2000 yılından bu yana başta Asya ve Afrika olmak suretiyle oldukca geniş kitlelere hitap ettiğini göz önünde bulunduran Fenerbahçe, bu lokasyonları yeni bir rekabet ve hasılat alanı olarak görüyor.

Planın son aşamasında ise Mesut Özil’in kariyerinin sonucunda yapmayı organize ettiği en büyük yatırım var. O da Mesut Özil Futbol Akedemisi.

Türk futbolunun en büyük problemlerinden olan altyapıdan oyuncu yetiştirme engellerinin üstesinden gelmek ilk amaç. Mesut Özil’in futbol akademilerinde Fenerbahçe’nin hem kendi yaş kategorileri bununla beraber finalde A ekip için oyuncu yetiştirilmesi planlanıyor.