Mesut Özil’den Şok Açıklamalar

Türk asıllı Alman oyuncu olan Mesut Özil uzun bir süredir A takım forması giyemiyor. 2013 yılında transfer olduğu Arsenal’da, 2018 yılında haftalığı 350 bin Pound’tan 4 yıllık sözleşme imzalayan 32 yaşındaki oyuncu, sık sık twitter paylaşımları ve yüksek maaş talepleri ile gündeme geliyor.

Özil, The Athletic’e yaptığı açıklamalarda tüm bunların 2 senedir onu karalamak isteyenlerin bir oyunu olduğunu söyledi.

“Bu tarz durumlar beni yıkamaz”

Mesut Özil, tarafının açıkça belli oluduğunu sözlerine eklerden açıklamalarının devamında, “Sözleşmemin sonuna kadar burada kalacağım ve kulüp için her şeyi yapacağım.

Bu tarz durumlar beni yıkamaz, sadece daha da güçlendirir. Önceden de geri dönüp takıma katkı yapabileceğimi göstermiştim, yine yapacağım. Ne zaman gideceğime ben karar veririm, başkaları değil” dedi.

Amerika’da başlayan Black Lives Matter hareketi için Mesut Özil’in yorumu ise,”Amerika’da George Floyd’un öldürüldüğünü gördük ve ‘Black Lives Matter -Siyahlyarın Hayatı Önemlidir-‘ diyerek sesimizi yükselttik. Hepimiz eşitiz, adaletsizlik karşısında savaşmak iyi bir şey.

Bir sürü siyah oyuncu var ve Arsenal’in de çokça siyahi taraftarı var. Kulübün onları sahiplenmesi fantastik. Ama aynı şeyi Müslümanlar için dilerim. Arsenal, çok fazla Müslüman taraftara sahip, dünyaya ‘Müslümanların Hayatı Önemlidir’ demenin önemli olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

“Londra’yı da seviyorum, burası benim evim”

Londra’yı çok sevdiğini ve Londra’nın evi olduğunu söyleyen futbolcu, “2 ya da 3 yıllık sözleşme imzalamadım. 4 yıl için imza attım ve buna saygı duyulmalı. Şu an işler zor ama Arsenal’i, burada çalışmayı ve kulüpteki insanları seviyorum. Londra’yı da seviyorum, burası benim evim” sözleriyle sözleşmesine sadık kalacağını vurguladı.

Açıklamalarının devamındai “Şimdi mental olarak daha güçlüyüm. Takımına yardım etmek istiyorum. Fit olduğumda sahada neler yapabileceğimi biliyorum. Mikel Arteta’nın kararına saygı duyuyorum ama işler sahada halledilmeli.

Pandemiden dolayı verilen ara bittiğinde bana şans verilmedi. 10 maç oynamazsan kondisyonu kaybedersin. Eğer maçlara çıkıp kötü oynasaydım, oynatılmama kararını anlayabilirdim” diyerek Arsenal Menajeri Mikel Arteta’ya göndermede bulundu.

Arteta ile yaprığı konuşmalarını açıklayamayacağını belirten Mesut Özil, “Ama kondisyonumun ne kadar iyi olduğunu söyleyebilirim. Kadro dışı kalmadan önce fittim, sakatlıktan dolayı biraz ayrı kaldım.

Aradayken kızım doğdu ve iyi uyuyamıyordum ama bu normal bir durum. Aslında kızım doğduğu için enerjim vardı ve onun için oynamak istiyordum” sözleriyle oynama isteğini yineledi.

A takımda yer alamamaktan üzgün olduğunu belirten futbolcu, “Futbolcular oynamadıkları zaman zor günler yaşar. Ne kadar iyi olduğunu bildiğinde, seçilmediğinde, insan % 100 üzülüyor ve hayal kırıklığına uğruyor.

Futbol benim işim, yapmayı sevdiğim şey; sahada olmak, maçlara çıkmak, insanlara göstermek ve kulübüme yardım etmek” sözleri ile futbol oynamaya duyduğu açlığı dile getirdi.

Sürekli yüksek maaş talepleri ve indirim kabul etmemesi ile gündeme gelen Özil bu konuda, “Hiç adil değil” diye nitelendiren Mesut Özil şöyle konuştu; “Bu durum hiç adil değil, özellikle geç oyuncular için, bu yüzden reddettim. Kızım ve ailem var, Almanya’da ve Türkiye’de sorumlu olduğum insanlar var, yardım kuruluşlarım, insanları destekleyen yeni projelerimiz var.

Beni tanıyan insanlar ne kadar cömert olduğumu bilir. Benim gibi maaş indirimine gitmeyen oyuncular da var ama benim adım öne çıktı. Bunun nedeni bence, insanların beni 2 yıldır yok etmeye çalışması ve mutsuz olmamı istemeleri.

İnsanları bana karşı doldurmak istiyorlar. Büyük ihtimal bu karar benim sahada olma şansımı etkiledi, bilemiyorum. Ama doğru olduğunu hissettiğim şey için korkmuyorum” dedi.