Mesut Özil’e Newcastle United İddiası

Geçtiğimiz 2020/2021 sezonunun devre arasında İngiltere Premier Lig ekibi Arsenal’ın formasını giyen Mesut Özil, Fenerbahçe’ye transfer olmuş ve Fenerbahçeli taraftarları mutluluğa boğmuştu.

Ancak ilk geldiği dönemde maç eksiği ve fizik kalitesindeki düşüş nedeniyle istenilen performansı sergileyemeyen Mesut Özil bu sezon da istenileni vermekten uzak bir görüntü çizerken bu durumda özellikle Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira ile iyi anlaşamamasının etkili olduğu iddia ediliyor.

En son olarak 21 Ekim Perşembe günü oynanan Royal Antwerp maçında oyundan çıkarken su şişelerini tekmeleyen ve sinirli olduğu anlaşılan Mesut Özil’e İngiltere ekiplerinden Newcastle United’ın talip olduğu basında yer alan iddialar arasında.

Fenerbahçe’nin Mesut Keşmekeşi

Takıma katıldığı andan itibaren tartışmalara neden olan Mesut Özil’in bu durumu ve iyi olmayan performansı taraftarları ve camiayı ikiye bölmüş durumda.

Mesut’un takımda ve sahada olması gerekenlerle ile oyuncuyu takımda görmek istemeyenler arasında süregelen tartışmada her iki tarafın da kendine göre haklı sebepleri bulunmakla beraber, Mesut Özilq daha net bir performansı sahaya koymadığı müddetçe bu tartışmanın devam edeceğini tahmin etmek de zor değil.

Bazı maçlarda sahada çok istekli görüntü sergilemesine rağmen oyundan alınan yıldız oyuncu, bazen de sahada çok silik bir görüntü sergiliyor ve Fenerbahçe’nin bir kişi eksik gibi oynamasına sebep oluyor.

Tam olarak da bu nedenden ötürü alevlenen tartışmalar ve Vitor Pereira’nın Mesut Özil’i takımda istemediğine dair ortaya atılan iddialar da hem Portekizli teknik adam hem de Mesut üzerinde ciddi bir baskı yaratıyor.

Buna paralel olarak da Mesut’un oyundan alınmaktan memnun olmadığı maçlarda sert reaksiyonlar vermiş olması da Fenerbahçe’de kazanların kaynamasına neden oluyor denilebilir.

Vitor Pereira, Mesut Özil’den daha iyi yararlanabileceği bir taktiği sahaya yansıtacak mı yoksa oyuncu şu an var olan düzende kendisini daha iyi bir hale getirmeye mi çalışacak bunu oynanacak maçlarda göreceğiz ancak İngiltere’den gelen haberler de Mesut’un tekrar Ada’ya dönebileceğine dair işaretler içeriyor.

Newcastle United Mesut’a Talip

İngiltere basınında yer alan haberlere göre çok yüksek bir ücretle Suudi Arabistan kökenli bir konsorsiyuma devrolan Newcastle United’ın ara transfer döneminde kadrosuna katmak istediği oyunculardan birisi de Mesut Özil olarak ifade ediliyor.

Devrolmasıyla birlikte çok ciddi bir transfer bütçesine sahip olan ve bu nedenle orta ve uzun vadede İngiltere Premier Ligi’nin dinamiklerini değiştirmesi beklenen Newcastle United’da, futboldan sorumlu yöneticiler kısa vadede beklenildiği gibi sükseli oyuncuları transfer etmeyi düşünmediklerini ve takımın ayakları yere basan bir biçimde yükselebilmesi adına çalışacaklarını açıklamışlardı.

Bununla birlikte Newcastle United’ın heyecanlı taraftarlarına bir hediye verebilmek adına Mesut Özil gibi kariyerinin en parlak gününde olmayan yıldız oyunculara yönelerek bir transfer yapması da sıkça dile getiriliyor. Mesut Özil, Fenerbahçe’ye gelmeden önce 2013-2021 yılları arasında Arsenal forması giymişti.