METE GAZOZ TOKYO 2020’DEN ALTIN MADALYA İLE DÖNÜYOR

Henüz daha 22 yaşında olan Mete Gazoz Tokyo 2020 olimpiyatlarında bugün, 31 Temmuz Cumartesi günü final müsabakasından sonra klasik yay bireysel kategorisinden altın madalya alarak önce kendisini sonra da ülkemizi gururlandırdı.

Genç yaşında olan Mete Gazoz uzun yıllar boyunca bu başarıya ve bu altın madalyaya hazırlandı. Özverili ve emek dolu yılların, çalışmaların ardından genç ve milli sporcumuz Mete Gazoz bugün, 31 Temmuz Cumartesi günü Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda altın madalya kazanarak ülkemizi ve kendisini gururlandırmayı başardı.

Mete Gazoz Kimdir ve Başarıları

1999 İstanbul doğumlu olan Mete Gazoz çocukluğundan beri bu spora ve bu başarıya hazırlandı desek az kalır. Annesi ve babası da okçu olan Mete Gazoz tüm hayatını bu başarıya bu altın madalyaya hazırlamak için ilmek ilmek örmüş.

İstanbul Okçuluk ve Gençlik Spor Kulübü’nde kariyerini devam ettiren ve kariyerine burada yön vermeye başlayan Mete Gazoz tüm çocukluğu boyunca bu altın madalyaya hazırlandı. 3 yaşında spora gitmeye başlayan Mete Gazoz 6 yaşında da okçuluk sporuna ilgi duymaya başladı.

Okçuluk sporu ve oradaki başarıları için kasları ve omuzları gelişsin diye yüzmeye, görme ve dikkati gelişsin diye 1 yıl resim kursuna, parmakları ve koordinasyonu gelişsin diye piyano kursuna, basketbol kursuna giden Mete Gazoz bugün, 31 Temmuz Cumartesi günü tüm emeklerinin karşılığını aldı.

Genç milli sporcu Mete Gazoz uzun ve yorucu yılların ardından Tokyo 2020’de kazandığı altın madalya ile kendi uzun yolculuğuna teşekkür etti. Mete Gazoz çocukluğundan beri ciddi fedakarlıklar ve özverilere vererek bu sporu icra ediyor.

Her an kendini geliştiren ve geliştirmeyi seven Mete Gazoz 22 yaşında Tokyo 2020 Olimpiyatları’ndan mutlu ve gururlu bir şekilde ayrıldı.

Mete Gazoz’un Başarıları

Mete Gazoz ilk başarısını 2016 yılında Nottingham Avrupa Şampiyonası’nda bireysel olarak kanzadığı gümüş madalya ile aldı. İlk temsili ise Bakü’de düzenlenen Olimpiyat Oyunları’nda henüz daha 19 yaşındayken yaptı. Yine 2016 yılında ise Rio Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil eden Mete Gazoz ülkemiz tarafından tanınırlığı arttı.

Özellikle Arda Turan’ın paylaşımları ile daha da destek görmeye başlayan Mete Gazoz bu desteklerle daha da büyüdü. Arjantin’de yapılan Dünya Gençler Okçuluk Şampiyonası’nda Yasemin Ecem Anagöz ile klasik yay kategorisinde üçüncü oldu.

2018’de Akdeniz Oyunları’nda altın madalya kazandı. Ve şimdide Tokyo 2020’de altın madalya. Başarıların daim olsun Mete Gazoz!