Metz Kendi Sahasında Zorlanmadan Kazandı

Fransa Ligue 1’in 18. Haftasında Metz, 12 Aralık Pazar günü kendi sahasında Lorient’i konuk etti. Saint Symphorien Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 4 – 1 gibi farklı bir skor ile kaybeden taraf konuk takım Lorient oldu.

Ev sahibi Metz’e kendi sahasında galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Sarr, Jenz (kendi kalesine), Boulaya ve Niane attı. Konuk takım Lorient’in tek golünü ise Jenz kaydetti. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden teknik direktör Christophe Palissier önderliğindeki konuk takım Lorient, Fransa Ligue 1’de bu sezon 9. Mağlubiyetini almış oldu.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçı kazanan teknik direktör Frederic Antonetti yönetimindeki ev sahibi Metz ise Fransa Ligue 1’de bu sezon 3. Galibiyetini elde etmiş oldu.

Metz ve Lorient Maçının Golleri ve Asistleri

Fransa Ligue 1’in 18. Haftasında oynanan karşılaşmaya ev sahibi Metz, rakibi Lorient karşısında Caillard, Bronn, Kouyate, Centonze, Delaine, Maiga, Pajot, Sarr, N’Guette, Boulaya ve Nicolas de Preville 11’i ile başladı. Diğer yandan konuk takım Lorient ise rakibi Metz karşısında Nardi, Mendes, Laporte, Jenz, Igor Carioca, Goff, Le Fee, Abergel, Diarra, Ouattara ve Moffi 11’i ile sahaya çıktı.

İki takım arasındaki bu mücadelenin 5. Dakikasında ev sahibi Metz, oyuncusu Pape Matar Sarr’ın attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın 9. Dakikasında ev sahibi Metz, bu kez rakip futbolcu Mortiz Jens’in kendi kalesine attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı. Maçın 19. Dakikasında ev sahibi Metz, bu kez oyuncusu Farid Boulaya’nın attığı gol ile karşılaşmada skoru 3 – 0 yaptı.

Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 3 – 0’lık skor ile sona erdi. Maçın 69. Dakikasında konuk takım Lorient, oyuncusu Moritz Jenz’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 3 – 1 yaptı. Böylece 22 yaşındaki Alman futbolcu, hem kendi kalesine hem de rakip kaleye gol atmış oldu.

Maçın 80. Dakikasında ev sahibi Metz, bu kez Farid Boulaya’nın asistinde Ibrahima Niane’nin attığı gol ile karşılaşmada skoru 4 – 1 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi Metz, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Lorient’i 4 – 1 mağlup etmiş oldu.

Metz ve Lorient’in Puan Sıralaması

Fransa Ligue 1’in 18. Haftasında oynanan mücadelede deplasmanda oynadığı maçı kaybeden konuk takım Lorient, haftayı puan alamdan kapattı ve Ligue 1’de 15 puan ile on dokuzuncu sırada kaldı.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibini mağlup eden ve 3 puanı hanesine yazdıran ev sahibi Metz ise Ligue 1’de puanını 15 yaptı ve on sekizinci sıraya yerleşmiş oldu.