Milli Atlet Tuğba Danışmaz’dan Yeni Rekor

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun resmi internet sitesinden yapmış olduğu açıklamada, Ataköy Atletizm Salonu’nda sezon sonu Salon Rekor Deneme Yarışları’nın başladığı açıklandı. Ataköy Atletizm Salonu’nda sezon sonu Salon Rekor Deneme Yarışları’nın başlamasının ardından, organizasyonun ilk gününde bazı sporcular daha önceden kendilerine ait olan rekorları geliştirmeyi başardı.

Ülkemizi dünya şampiyolarında temsil eden ve Avrupa ikincisi ünvanına sahip olan Milli atletimiz Tuğba Danışmaz, bir önceki rekorunkendisine ait olduğu 23 yaş altı üç adım atlamada Türkiye rekorunu geliştirdi.

Türkiye Atletizm Federasyonu, açık saha ve salonda 23 yaş altı Türkiye rekorlarının sahibi olan Milli atletimiz Tuğba Danışmaz’ın üç adım atlamada kendisine ait olan rekora 12 santimetre daha ekleyerek yeni bir Türkiye rekoruna imza attığını paylaştı.

Milli Atlet Tuğba Danışmaz Kendi Rekorunu Geliştirdi

Ataköy Atletizm Salonu’nda sezon sonu Salon Rekor Deneme Yarışları kapsamında üç adım atlamada kendisine ait olan rekoru geliştirmek için performans sergileyen Milli atletimiz Tuğba Danışmaz, deneme yarışlarında esnasında daha ilk hakkında 13.56 metrelik atlayışıyla gerçekleştirmeyi başardı ve daha önceden kendisine ait olan 13.44 metrelik dereceyi geliştirmiş oldu.

Milli atletimiz Tuğba Danışmaz’ın kendisine ait Türkiye rekorunu geliştirmesinin ardından, Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Başkanı Fatih Çintimar, Tuğba Danışmaz ve antrenörü Cahit Yüksel’i tebrik etti.

Salon Rekor Deneme Yarışları’nda Derecelerini Geliştiren Diğer Sporcular

Ataköy Atletizm Salonu’nda sezon sonu Salon Rekor Deneme Yarışları’nın başlamasının ardından, organizasyonun ilk gününde bazı sporcular daha önceden kendilerine ait olan rekorları geliştirmeyi başardı.

Milli atletimiz Tuğba Danışmaz’ın üç adım atlamadaki rekor geliştirmesinin yanı sıra, kadın sporculardan 1500 metrede Hatice Yıldırım 4:26.15, 400 metrede Zeynep Kuran 56.58 ve Kadınlar 69 metre seçmesinde Simay Özçiftçi 7.59 gibi dereceler ile kendilerine ait rekorları geliştirmeyi başardılar.

Öte yandan erkekler 60 metre kategorisinde gerçekleştirilen final, iki rekortmen ismin performans sergilemesini sağladı. Bu rekormenlerden Kayhan Özer 6.74, Umut Uysal ise 6.77 gibi dereceler ile erkekler 60 metre kategorisinde gerçekleştirilen finali tamamladılar.

Ayrıca kadınlar 60 metre kategorisinde gerçekleştirilen finalde ise sporculardan Yudum İliksiz, ortaya koymuş olduğu 7.54’lük derece ile tüm zamanlar 60 metre salon listesinde sekizinci sıraya yükselmeyi başardı.