Milli Heyecan Başlıyor

Dünya Kupası Elemelerine iyi bir performans ile başlayan ve grupta avantajlı bir biçimde liderlik koltuğuna oturan Futbol Milli Takımımız, EURO2020’de gösterilen kötü performans ile birlikte eleştirilmeye başlanmış ve sonrasında gelen kötü sonuçlar ile birlikte liderliğini ve avantajını kaybetmişti.

Yaşanan olumsuz gelişmeler nedeniyle teknik direktör Şenol Güneş’in yerine getirilen Stefan Kuntz ile ilk resmi maçına çıkacak olan takımımız sahasında Norveç’i ağırlayacağı maçta 3 puan kazanmak istiyor.

Teselli Arayışı

G Grubu’nun uzun bir süre liderliğini yapan Türkiye Futbol Milli Takımı, gerçek bir travma yaşadığı EURO2020’den sonra toparlanamadı ve kötü performanslar gösterdiği üç maçta sadece Cebelitarık maçını kazanabildi.

Elemelerde oynanan en son maçta Hollanda karşısında 6-1’lik ağır bir mağlubiyet alan Milli Takım, eskisi kadar avantajlı olmayan bir pozisyonda olmakla beraber Norveç karşısında 3 puan alarak yükselişe geçmek ve kupaya katılmak istiyor.

Norveç’in en önemli silah gücü olan Erling Haaland’ın sakatlığı nedeniyle oynayamayacağı maç, 8 Ekim Cuma günü 21.45’te Fenerbahçe Ülker Stadyumu’nda oynanacak.

Kadro Tartışmaları

Almanya’da U21 takımıyla kazandığı iki şampiyonluk ve Hamit Altıntop ile yapması beklenen işbirliğiyle uzun vadeli bir teknik direktör olacağı tahmin edilen Stefan Kuntz’un kadro tercihleri ise çeşitli tartışmalara neden oldu.

Her aday kadroda olduğu gibi kendi oyuncularını Milli Takım’da görmek isteyen taraftarların istekleri bir yana gerçekten de Şenol Güneş yönetiminden de alışkın olmadığımız tercihlerin yapıldığını gördük. Uzun bir süredir Milli Takım’da olmayan Sinan Bolat, Caner Erkin ve Serdar Aziz tercihleri oldukça tartışılsa da kadroya ilk kez dahil edilen Serdar Dursun, Berat Özdemir ve Berkan Kutlu tercihleri taraftarları mutlu etti.

İskeleti genel olarak koruduğu anlaşılan Stefan Kuntz’un önünde ise çok kritik iki maç olacak.

İyi bir tercih olma potansiyeli olan Stefan Kuntz’un önündeki maçlarda alabileceği 3 puan rüzgarı tamamen arkasına almasını sağlayabilecekken, kötü sonuçlar alınması durumunda ise üstündeki baskı bir hayli artacak.

Nasıl bir kadroyla ve taktik ile sahaya çıkacağı merak konusu olan Milli Takımımızdan beklenti ise pozitif futbol oynayarak maçları kazanması.