Milli Kadın Boksör Busenaz Sürmeli Yarı Finale Yükseldi

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları tüm heyecanıyla devam ediyor. Bireysel ve takım sporlarında da Milli sporcularımız, ülkemizi gururla temsil etmeyi sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde boks branşının kadınlar kategorisinde ringe çıkan Busenaz Sürmeli, 69 kiloda yarı finale yükselmeyi başardı ve olimpiyatlarda madalya almayı garantilemiş oldu.

Milli kadın boksörümüz Busenaz Sürmeli, Ukraynalı rakibi Anna Lysenko ile kozlarını paylaştı. Kokugikan Arena’da karşı karşıya gelen Milli kadın boksörlerden Busenaz Sürmeli, ilk rauntta bütün hakemlerde tam puan almayı başardı. İkinci rauntta da milli kadın boksörümüz bütün hakemlerden tam puan almayı başardı.

Son rauntta da agresif ve başarılı performansını devam ettiren Busenaz Sürmeli, yarı final biletini kapmayı başardı. Bu başarı ile birlikte Busenaz Sürmeli, kadınlar kategorisinde olimpiyat madalyasını garantileyen ilk Türk sporcu olarak tarihe geçmeyi de başardı.

23 yaşındaki Milli kadın boksörümüzün 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın yarı finalindeki rakibi ise yine 69 kiloda Hindistan’dan Lovlina Borgohain oldu. Busenaz Sürmeli’nin finale çıkmasının önündeki tek engel Hintli rakibi olacak. İki Milli kadın boksörün mücadelesi 4 Ağustos Çarşamba günü TSİ 08.30’da gerçekleştirilecek.

Milli Atlet Yasmani Copello Yarı Finale Yükseldi

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları birbirinden çekişmeli mücadeleler ile devam ediyor. Olimpiyatların 7. Gününde Milli atlet Yasmani Copello’dan güzel haber geldi. Erkekler kategorisinin 400 metre engelli branşında mücadele eden Yasmani Copello, adını yarı finale yazdırmayı başardı.

Olimpiyat Stadı’nda gerçekleştirilen atletizm yarışlarının birinci gününde performansını sergileyen Milli atlet Yasmani Copello, 49 saniyelik derece ile ikinci oldu ve yarı finale yükselmeyi başardı. Milli atlet Yasmani Copello’nun yarı final mücadelesi ise 1 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilecek.

A Milli Kadın Voleybol Takımı’mız 1 Puanı Kaptı

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda mücadele eden A Milli Kadın Voleybol Takımı’mız ise son olarak B Grubu’ndaki rakibi ABD ile kozlarını paylaştı. Setlerde 2 – 0 geriye düşmesine rağmen Filenin Sultanları, sonraki iki seti kazanarak durumu 2 – 2 yaptı.

Son ve karar setini kaybetmesine rağmen A Milli Kadın Voleybol Takımı’mız altın değerinde 1 puan aldı. Filenin Sultanları, bir sonraki maçta Arjantin ile karşı karşıya gelecek. Bu maçı kazanmamız halinde ise gruptan çıkmayı garantileyeceğiz.