MİLLİ MAÇ ARASINA TAKIMLAR NASIL GİRDİ

Süper Lig’de 3. Haftanın ardından UEFA Dünya Kupası eleme maçları kapsamında milli maç arasına girildi. Her takımın oyuncularından milli maçlara gidenler oldu. Süper Lig’in arasından önce takımların son durumları nasıl onlara bakacağız.

Süper Lig’de milli maç arasına hangi takım nasıl girdi bu yazımızda.

Galatasaray: En son maçta Kasımpaşa karşısında 2-0 öne geçmiş olmasına rağmen galibiyeti koruyamayan Sarı Kırmızılılar, 2-2 berabere kaldı ve bu durum biraz can sıktı. Ancak dikkatli izleyiciler gösterilen en iyi performansın da Kasımpaşa maçında olduğunu tespit etmişlerdir. Milli maç arasında özellikle orta sahada yaşadıkları problemleri çözmeleri gerekiyor. Genç oyuncularının adaptasyonu da onları olası bir zafere taşıyacak en önemli anahtarlardan.

İyi Gidenler

Dört büyüklerin iyi başlangıcına eşlik eden takımlar da oldu tabii ki. Bazı takımlar geçen sene yaşadıkları problemlerden kurtulmuş bir görüntü verdi, beklentileri aştı.

Ligde iyi performans gösteren diğer takımlara bir göz atalım:

Yeni Malatyaspor: Lige Trabzonspor’dan yedikleri 5 golle mağlup olarak başlayan Malatya ekibi sonrasında iyi toparlandı ve Göztepe’yi 1 golle, Gaziantep FK’yı da 2 golle net geçti. İrfan Buz eşliğinde 3-5-2 ile oynayan Yeni Malatya, milli arada taktik ve kondisyon gelişimi için çalışırken ara dönüşü Beşiktaş deplasmanında da rakibini bozguna uğratmak isteyecektir.

Çağdaş Atan’ın Alanyaspor Yolculuğu Tamamlandı

Özellikle futbolumuzda yerleşmiş olan günü kurtarma kültürü ile hareket ettiğinizde şans yaver giderse kendinizi haklı sayabilirsiniz. Ancak, futbol gibi uzun vadeli planlamaların kısa vadeli tezahürlerinin başarıya ulaşmanın asıl yolu olduğu bir oyunda haksız olursunuz.

Bunun en yakın örneğini 2 sezon önce Başakşehir’in yaşadıklarından kolaylıkla görebiliyoruz. Çağdaş Atan, potansiyeli oldukça yüksek ve oyuna dair fikri belirgin olan bir teknik direktör. Bu nedenle hangi takım kendisine uzun vadeli bir şans verirse bir mucize veya rastlantı aramaktan daha kolay olanını yapmış olacaktır.

Fenerbahçe’de Kadroya Dahil Edilen İsimler

Fenerbahçe kadroya Mergim Berisha, Min-Jae Kim, Burak Kapacak, Miguel Crespo, Çağtay Kurukalıp, Steven Caulker, Max Meyer, Serdar Dursun ve Diego Rossi ile anlaşarak oyunculara sarı lacivertli formayı giydirdiler. Bu isimlerden Caulker ile de kısa süre önce yollarını ayırma kararı alan Fenerbahçe oyuncuyu sezon sonuna kadar Gaziantep FK kiralandı.