MİLLİ MAÇA SON DAKİKA VETOSU

Milli takımımız Türkiye 30 Mart Salı günü saat 21:45’te Letonya ile karşı karşıya gelecek. Maç Türkiye’nin ev sahipliğinde İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak. Maçı canlı olarak TRT Spor üzerinden izleyebilirsiniz. Türkiye Norveç maçının ardından TFF Letonya maçının beni bir kapasitede seyircili bir maç olarak ayarlanmasının müjdesini verdi. Fakat bugün alınan son dakika bir karar ile artan vakalar ışığında Türkiye Letonya maçının tekrar seyircisiz oynanmasına karar verildi.

MİLLİ MAÇIN BİLETLERİ SATIŞA SUNULMUŞTU

UEFA ve TFF sağlık kurulunun aldığı tedbirler kapsamında İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı %15 seyirci kapasiteli bir şekilde maçı hazırlanacaktı. Normal şartlarda 76.761 kişiyi Ağlayacak bir kapasiteye sahip olan İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı Türkiye Letonya maçında sadece %15 seyirciyi ağlayabilecekti.

%15 kapasite demek 11.500 kişiye denk düşüyordu. Bugün öğlen saatlerinde Türkiye Letonya maçının biletleri satışa sunulmuştur. 25 TL ve 50 TL arasındaki bu fiyatların biletleri satışa sunulmuş fakat kısa bir süre sonra satış durdurulmuştu. Saatler sonra gelen açıklama ise TFF’nin artan vaka sayılarının bu maçın seyircili bir şekilde oynanmasını engel olduğunu ve ilerleyen günlerdeki bakan sayıları daha da artmasına neden olacağını düşünerek bu maçın tekrar eskisi gibi seyircisiz bir şekilde oynanmasına karar verildiği söylendi.

İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak olan bu maç için seyirciler oynaması planlanırken tüm sağlık ekipleri ve oradaki eczane gibi sahayı buna göre hazırlıyordu.

Girişte seyircilerden HES kodu zorunlu tutulacaktı ve aynı zamanda da Stattın dezenfektan ve temizlik denetimlerinin geçilerek içeriye seni canımın kabul edecekti. Fakat o zaman bu son dakika karar ile çok uzun bir zamandır seyircisiz oynanan maça bir umut seyirci alınacaktı ve insanlar özlem giderecektim. Fakat artan vaka sayılarından Dolayı sonraki süreç için bu kararın daha sağlıklı olacağını düşünüldü bilet satışları durduruldu.

MİLLİ TAKIM SEYİRCİYE HAZIRLANIYORDU

A Milli takımımız Türkiye Letonya karşısında oynadıkları bulmak için seyirci alınmasını kararından sonra oldukça sevinmiş ve heveslenmişti. Attıkları gollerin ardından an be an taraftarlarıyla mutluluklarını paylaşacak olan milli takımımız Türkiye seyircileriyle bir bütün olacak ve rakibinin karşısında daha da güçlenecekti.

Onların sesini duyarak onların sevincini ve heyecanlı hissederek sahada daha da güçlenecek ve daha motivasyonlu bir şekilde performansı sergileyecek olan milli takımımız Türkiye bu karar Ardında bir burukluk yaşadı. Artık Şenol Güneş öğrencileri sanki %15 kapasite seyircisi sahada varmışçasına sahaya çıkacak ve onların seslerini heyecanlarını hissederek gollerini atacak ve performanslarını sergileyecek umuyoruz ki sevgili maçlar çok uzak bir tarihte değildir ve umuyoruz ki artık spor faaliyetlerinde gönül rahatlığıyla seyirciler alınır ve taraftarlar coşkulu bir şekilde takımlarını sporlarını destekleyebilir.