MİLLİ MAÇLARA 50 GÜN ARA

Milli takımımız Türkiye 2022 Dünya Kupası elemeleri kapsamında mart ayında üç maça çıktı. Oldukça iyi bir performans sergileyen milli takımımız bu üç maçında iki galibiyet ve bir beraberlik alarak yedi puanla üç maçı tamamladı. Milli takım Türkiye’nin hedef üçte üç yaparak dokuz puan almaktı fakat son olarak çıktı ve kendi evinde ağırladı 50 tane maçını beraberlikle sonuçlandırınca bir puana tamam demek durumunda kaldı.

MİLLİ TAKIM MAYISTA HAZIRLIK MAÇINDA

Milli takım Türkiye mart ayında oynadığı üç maçta oldukça iyi bir performans sergiledi. İlk olarak Hollanda ile karşı karşıya gelen milli takım Türkiye Hollanda‘yı kendi evinde, İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nda ağırladı. Evinde oynadığı maçı dört ikilik bir skorla kazanan bir takım Türkiye bu maçtan sonra Norveç ile deplasmanda karşılaştı ve o maçı da üç sıfırdı kesin bir galibiyet ile kazandı.

Bu iki maçın ardından kendi grubunda altı puana ulaşarak lider konumunda yer alan Türkiye oldukça moralimi oldukça iyi bir şekilde Letonya maçına çıktı. Letonya maçına kadar dünya basınında da milli takım Türkiye’den sıkça söz edilmiştir fakat Letonya maçı İstenildiği gibi gitmedi ve Türkiye kesin bir galibiyet elde etmek için çıktığı maçta berabere kalarak ayrıldı. Maç oldukça iyi başlayan Türkiye ikinci dakikasında koyup olmuş olmasına rağmen Letonya ikinci yarıda oyuna bastırdı skor 3.03 eşitlenerek tamamlandı. Milli takım Türkiye Letonya karşılaşmasından bir puan alarak ayrıldı ve puanını yediye yükseltti.

Türkiye Hollanda maçında Burak Yılmaz’ın golleri sayesinde maçı kazanırken Norveç maçında da maçın yıldız ismi Ozan Tufan oldu. Her üç maçında ortak bir yıldız ismi de tabii ki de milli takım Türkiye’nin kalecisi Uğurcan Çakırdı. Milli takımımızın sadece golleri atan isimler değil aynı zamanda da hem savunması hem de hücumdaki İsimler oldukça başarılıydı.

İyi bir takıma iyi bir ekip olan milli takım Türkiye Şenol Güneş yönetiminde oldukça iyi 1.03 maç performansla sergiledi. Şimdi milli takımda hedef beş ay sonra yani Eylül ayında oynanacak olan dördüncü maçı kazanarak yine kendi grubunda lider kalmak. Eylül ayında oynanacak olan 2022 Dünya Kupası elemeleri kapsamındaki maç öncesinde mayıs ayında Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında milli takım Türkiye iki maça çıkacak. İlki Azerbaycan ile olacak ikincisi de kuzey ilanda ile olacak. Bu maçlar 27 Mayıs 31 Mayıs günlerinde oynanacak.

MİLLİ TAKIM TÜRKİYE’NİN GOL ORTALAMASI

A Milli takım Türkiye mart ayında 2022 Dünya kupası elemeleri kapsamında üç maça çıktı. Hollanda, Norveç ve Letonya ile oynadığı bu üç maçta toplamda on gol atan ve rakip takımların filelerini on kez havalandıran milli takımımız Türkiye oldukça başarılı bir performans sergiledi.

Milli takım Türkiye rakip takımın fileleri havalandırdı bu üç maçta 3,33 lük bir gol 

ortalamasına sahip oldu. Avrupa Şampiyonası hazırlık maçları içinde oldukça heyecanlı olan milli takım Türkiye’nin Eylül ayında oynanacak olan Dünya Kupası elemeleri karşılaşmaları. Şimdiden heyecanlı bir bekleyiş sürüyor.