MİLLİ TAKIM 3. GALİBİYETİNİ BULAMADI

Milli takım Türkiye dün akşam Letonya karşısında çıktığı maçta kesin galibiyet arayacakken beraberliği tamam demek durumunda kaldı. İlk olarak Hollanda yenen ardından da Norveç yenen milli takım Türkiye oldukça moralli ve yüksek bir şekilde sahaya çıkmıştı.

Şenol Güneş öğrencilerinin hedefi üçte üç yapmakta ve Eylül ayında yeniden başlayacak olan eleme maçları ne kadar dokuz puanı kendi hanelerine yazdırmak istiyorlardı. Fakat bu maçtan bir puan alan milli takım Türkiye yedi puanla ulaşarak eylül ayına kadar ara verdi.

TÜRKİYE İKİNCİ DAKİKADA İLK GOLÜ ATTI

Maçın ilk yarısında ikinci dakikada ilk golü bulan Türkiye oldukça iyi bir başlangıç yaptı. Kenan Karaman ikinci dakikada ilk golü attı ve skor bir sıfır oldu. Maçın 33. dakikasında ise bu sefer Hakan Çalhanoğlu sahneye çıktı ve ceza sahası dışından vurdu şut Letonya’nın ağları ile buluştu ve skoru iki sıfır yaptı.

Hakan Çalhanoğlu’nun attı bu golün ardından farkı ikiye çıkardı. Maçın 35. dakikasında bizim çocukların ikinci golünün tam 2 dakika sonrasında Letonya farkı bire düşürdü. Roberts Savalnieks Sahneye çıktı velet Letonya skoru bir de düşürdü. Maçın son skoru 2-1 olmuştu ve 2-1’lik skor ile 45 dakika tamamlanmış oldu.

İKİNCİ YARI TÜRKİYE PASİF KALDI

Sen ikinci yarısında milli takım Türkiye Letonya’nın karşısında oldukça basit bir performans sergiledi. Maçı beraberliğe zorlayan Letonya bunu başardı ve ikinci yarıda sahneyi tamamen kendisi aldı ve hem atakları ile hem de hücumlarıyla iki gol birden buldu.

Maçın 52. dakikasında Türkiye penaltı kazandı. Mert Müldür’e faul yapılınca hakem penaltı noktasını gösterdi. Burak Yılmaz penaltı vuruşu başına geçti ve skor 3-1 oldu. Letonya o dakikadan sonra iki gol daha bularak skoru eşitledi. 57. Dakikada ve 79. Dakikada Letonya adına ilk olarak Roberts Uldrisis sonra da David Ikaunieks gollerini attı ve skor 3-3 eşitlendi. Maç 5 dakika uzatmalara gitti ve 15 dakikalık maçın kalan süresinde başka hiçbir gol pozisyonu olmayınca milli takım Türkiye beraberliği tamam demek durumunda kaldı. Bundan sonraki milli takım Türkiye’nin ilk maçı Eylül ayında Karadağ ile oynanacak.