MİLLİ TAKIM 6 PUANA ULAŞTI

Milli takıma nasıl Türkiye Dün akşam, 27 Mart Cumartesi günü saat 20:00’de Norveç ile karşı karşıya geldik. Nöbet karşısında müthiş bir performans sergileyen Şenol Güneş ve öğrencileri rakibinin gol atmasına izin vermeden kendileri üç gol atarak üç puanı kendi hanelerine yazdırdılar.

MİLLİ TAKIM ÜÇ GOL ATTI ÜÇ PUAN ALDI

A Milli takımımız Türkiye Norveç karşısında 90 dakika boyunca üç gol atarak üç puanı kendi hanesine yazdırdı. Şu anda 2022 Dünya kupası elemeleri kapsamında oynadı grubunda altı puana ulaşarak şu anda kendi grubunda lider konumunda.30 Mart Salı günü Letonya ile oynayacakları maç öncesinde oldukça moral toplayan milli takımımız Türkiye Letonya ile oynanacak maçı da kazanarak üçte üç yapmak istiyorlar ve kendi gruplarında dokuz puana ulaşmak istiyorlar.

Maçın ilk yarısında dördüncü dakikada ozan tufan ilk golü attı ve skor bir sıfır oldu. Yusuf Yazıcı’nın ortası ile buluşan Ozan Tufan şutunu vurdu ve şutu Norveç’in kalesiyle buluşarak ağları havalandırdı.

Milli takımımız Türkiye daha maçın başında müthiş bir sevinç ile coştu. Maçın 28. dakikada Yusuf yazıcı yine müthiş bir orta açarak Çağlar Söyüncü ya parasını verdi ve Çağlar Söyüncü kafa hareketiyle topu gol yaptı. Skor iki sıfır olmuştu ve Norveç henüz daha atağa geçmemiştim. Maçın ilk yarısı bu skor ile bitti ve Türkiye oldukça mutlu ve moralli bir şekilde soyunma odasına geçti.

MİLLİ TAKIMDA OZAN TUFAN ESTİ

Milli takımımız Norveç karşısında oynadığı performansı ile oldukça büyük Övgü ve ilgi topladı. Bu maçın kazanılmasında şüphesiz ki en büyük etkisi olan kişi ise Fenerbahçe’de oynayan Ozan Tufan oldu. Ozan Tufan müthiş bir performans ve iki kol ile maçın kazanılmasını sağladı. Maçın yıldız ismi Ozan Tufan oldu.

İkinci yarıda Ozan Tufan iyi kere daha golle buluştu maçın 59. dakikasında ozan tufan Hakan Çalhanoğlu’nun pasını alarak bir gol daha attı. Skor artık üç sıfır olmuştu. Şenol Güneş öğrencilerinden o kadar çok memnunum ki Letonya maçının da kesin bir galibiyetle sağdan ayrılacaklarını inancı tam.

Ev sahibi takım Norveç ekibi pas ve takım içerisindeki iletişim konusunda oldukça sıkıntı çektiği için maçın sonlarına doğru ne kadar gol pozisyonu aramaya çalışsalar da pozisyonları ya direkten döndü ya da Uğurcan’dan döndü. Senol Güneş muhabbet maçında ilk 11’de zeki Çelik ve ozan kaban yerine mert müdür ve Kaan Ayhan’ı sahaya aldı.

Hollanda ile oynanan ilk maçı kazanan Türkiye Norveç ile de ikinci maçını kazandı sırada Letonya maçı var. Estonya maçında kazanarak milli maç arasını oldukça iyi tamamlamak isteyen A Milli takımımız üçte üç yapmak için sahaya çıkacak.