Milli Takım Dünya Kupası Elemeleri İçin Bir Araya Geliyor

A Milli takımımız 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu’nda 8 Ekim’ de Norveç ile İstanbul ‘ da ve 11 Ekimde Riga’ da Letonya ile karşı karşıya gelecek olan A Milli Takımımız maçların aday kadroları belli oldu.

4 Ekim’de Toplanıyorlar

A Milli takımımız Riva’daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde 4 Ekim günü bir araya gelerek yeni teknik adam Stefan Kuntz yönetiminde ilk çalışmalarına başlayacaklar.

İlk maçımız 8 Ekim’ de Ülker Stadı’nda Norveç ile karşılaşacak olan Milli takımımız ilk maçta Norveç’i İspanyada Estadio La Rosaleda 3 – 0 skor ile galip gelmiştik.

İkinci maçımız ise 11 Ekim de Riga’ da Daugavas Stadionā ‘ da Letonya ile karşı karşıya geleceğiz. İstanbul ‘ daki ilk maçı 3 – 3 beraberlik ile bitmişti.

Dünya Kupası G Grubunda Ne Durumdayız?

A Milli takımımız iki güçlü rakibimiz olan grubumuzun da favorileri arasında bulunan Hollanda’yı ilk maçta İstanbul ‘ da 4 – 2 mağlup etmiştik. İkinci maçımız da grubun diğer favorisi Norveç ile karşılaştık ve sahadan 3 – 0 net skor ile sahadan ayrıldık.

Letonya ve Karadağ maçlarında ikisinden de beraberlik ile ayrılan Milli takımımız sonrasında Cebelitarık ile karşılaştılar. Rakibimiz Cebelitarık ‘ ı 3 – 0 ile geçerek kendimize gelmiştik ki Hollanda ile rövanş maçında karşılaşan takımımız saha dan 6 – 1 ‘lik farklı bir skor ve oyun ile sahadan mağlubiyet ile ayrıldık.

Milli takımımız oynadığı 6 karşılaşma sonrası G grubunda 11 puan ile 3. Sırada yer alıyor.

Aday Kadro Belli Oldu

A Milli takımızın iki karşılaşma öncesinde ki aday kadrosu şu şekilde.

Kale: Altay Bayındır, Sinan Bolat, Uğurcan Çakır

Defans: Mehmet Zeki Çelik, Mert Müldür, Çağlar Söyüncü, Kaan Ayhan, Merih Demiral, Ozan Muhammed Kabak, Serdar Aziz, Caner Erkin, Rıdvan Yılmaz

Orta Saha: Abdülkadir Ömür,  Berat Ayberk Özdemir, Berkan İsmail Kutlu, Cengiz Ünder, Hakan Çalhanoğlu, Muhammed Kerem Aktürkoğlu, Orkun Kökçü, Ozan Tufan, Taylan Antalyalı, Yusuf Yazıcı,

Forvet: Burak Yılmaz, Kenan Karaman, Serdar Dursun