Milli Yüzücülerden Kötü Haber

Geçen sene yeni tip koronavirüs pandemisi yüzünden ertelenen 32. Olimpiyat Oyunları bu sene Tokyo’da gerçekleşiyor. Türkiye, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda 18 branştan 108 kişi ile mücadele veriyor. Farklı branşlardan gelen başarı haberlerinde omuzlarımız kabarırken milli sporcularımızın elenme haberlerinde hep birlikte üzülüyoruz. Olimpiyatlardan kötü bir haber geldi. Milli yüzücüler olimpiyat oyunlarından elendi.

Bu üzücü eleme anı tüm ülke olarak bizi üzüntüye boğdu. Tabii ki milli yüzücülerimiz de bu durumdan dolayı derin bir üzüntü yaşadılar. 

2020 Tokyo Olimpiyatları’nda Türkiye

Geçen sene Covid-19 pandemisi yüzünden 32. Yaz Olimpiyat Oyunları ertelemişti. Olimpiyat oyunları 23 Temmuz- 8 Ağustos tarihleri arasında Tokyo’da gerçekleşiyor. Dünyanın en büyük spor müsabakası olarak kayıtlara geçen olimpiyat oyunlarında bu sene Türkiye’yi 18 branştan 108 milli sporcu temsil ediyor. Bu sayıyla birlikle Türkiye ikinci kez dev bir kadro ile olimpiyatlara katılmış oldu. 

Olimpiyatın ilk günlerinde büyük ses getiren bir başarı kadın voleybol takımından geldi. A Milli Kadın Voleybol Takımı ve geçen senenin şampiyonu Çin arasında gerçekleşen mücadelede A Millilerimiz Çin’i 3-0 mağlup ederek büyük bir başarıya imza attı. Bunun yanı sıra ilk günden beri pek çok branştan madalya haberleri geliyor.

Olimpiyat oyunlarında günler geçtikçe mücadele zorlaşıyor. A milliler, yüzme kategorisinde dereceye girmek için büyük çabalar sarf etse de finale kalamadı.

Milli yüzücülerimiz ve diğer milli sporcularımızla ilgili tüm haberlere sporkanallari.net aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Yüzmeye Veda

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarında temsilcileri bulunan Türkiye, yüzme kategorisinden elendi. 11 yüzücünün müsabakaları tamamlandı ancak milli sporculardan hiçbiri finali göremedi.

Yüzme kategorisindeki yarışmalar Tokyo Su Sporları Merkezi’nde gerçekleşiyor. 11 A Millinin yarıştığı müsabakalarda toplam 16 stilde yarışlar yapıldı. Milli sporcuların arasından sadece Defne Taçyıldız, yarı finale kaldı ve diğer sporcular ise elendi.

18 yaşındaki milli sporcumuz Defne, kendi stilinde 4’üncü olurken genel sıralamada 12’nci olarak adını yarı finale yazdırmayı başardı. Defne, yarı finalde 16 yüzücü arasından genel sıralama 14’üncü olunca dereceye giremedi ve elemeyi geçemedi. Finali göremeyen genç milli sporcu bu zamana kadar güzel başarılar elde etti.