Milliler Grupta Nasıl Birinci Olabilir Ay Yıldızlılar Dünya Kupası’na Nasıl Gidebilir

A Milli Futbol Takımımız, 2022 Dünya Kupası Elemeleri kapsamında G grubunda mücadele ediyor. Ay Yıldızlı ekip, G grubunun 7. maçında Norveç’i kendi evinde konuk etti. Ülker Stadı’nda gerçekleşen mücadelede Kırmızı Beyazlı ekibin kazanan taraf olması bekleniyordu. Ancak hedeflenen olmadı ve müsabaka 1 – 1 berabere sona erdi.

Kazanılan 1 puanın ardından akıllardaki tek soru A Milli Futbol Takımımız, G grubundan nasıl çıkar oldu? Taraftarlar da Kırmızı Beyazlı ekibimizin Katar’da gerçekleşen 2022 Dünya Kupası’na nasıl gidebileceğini merak ediyor. İşte Ay Yıldızlı takım ile alakalı merak edilen tüm ayrıntılar…

Türkiye, 2022 Dünya Kupası Elemeleri’nde G grubu içerisinde yer alıyor. A Milli Futbol Takımımız, Hollanda’dan 6 gol yediği mücadelenin ardından mutlaka kazanmalıydı. Ancak Norveç müsabakası 1  – 1 skor ile berabere bitti. Sporseverler, Ay Yıldızlı takımımızın 2022 Dünya Kupası’na nasıl gidebileceğini hesaplamaya başladı.

Tek Maç Eleme Usulüyle Seçilecek

2022 Dünya Kupası’na gruplarını birinci sırada tamamlayan ülkeler katılım gösterecek. Katar’da gerçekleşecek turnuvada 13 takım yarışacak. Bunlardan 10 tanesi grup şampiyonları olurken kalan 3 tanesi de play off turu mücadelelerin ardından belirlenecek.

10 grubun ikincisi unvanına sahip olan ekibe ek olarak UEFA Uluslar Ligi’nde Dünya Kupası’na katılma hakkı elde etmemiş olan en iyi iki ekip play off turu maçlarına katılacak. Daha sonra ise Avrupa Elemeleri sona erecek.

Geriye 3 Maç Kaldı

G grubunda 7 maç arkada kaldı, Kırmızı Beyazlı ekibimizin önünde 3 tane mücadele var. Pazartesi günü Letonya ile karşılaşacak A Milli Futbol Takımımız, Kasım ayında da Cebelitarık ve Karadağ ile kozlarını paylaşacak. Millilerimiz, önündeki bu üç maçı da kazanırsa 9 puan kazanacak ve totalde 21 puan elde edecek.  

Türkiye’nin FIFA Dünya Kupası’nda oynaması G grubunun birincisi Hollanda’ya bağlı. Hollanda, geriye kalan 3 mücadelesinden 2 tanesini kazandığı takdirde kesin olarak A Milli Futbol Takımımızı geçmiş olacak. Grup ikincisi Norveç de 2 maçı alırsa Ay Yıldızlılar şansını kaybeder.