Mke Ankaragücü Süper Lig’de 4. Hafta Sonunda Ne Durumda?

Süper ligin güçlü ekiplerinden olan Tolunay Kafkas yönetimindeki sarı lacivertli başkent ekibi MKE Ankaragücü sezona iyi başlayamadılar. Tolunay Kafkas yönetimindeki sarı lacivertli başkent ekibi MKE Ankaragücü süper lig de geri de 4 hafta sonun da galibiyet alamadılar.

Sezonun ilk maçını İstanbul da deplasmanda açan Tolunay Kafkas yönetimindeki sarı lacivertli başkent ekibi MKE Ankaragücü Kasımpaşa ‘ ya 3 – 2 mağlup olmuş puansız ayrılmışlardı.

Lig de 2. Ve 3. Haftalar da ise kendi sahasında sezonun ilk maçında mavi şimşekler Adana Demirspor ile karşılıklı atılan goller ile 1 – 1 beraberlik ile ayrılmışlardı.

İstanbul da Fatih Karagümrük deplasmanın da ise aynı skor ile 1 – 1 beraberlik ile ayrılan başkent ekibi milli ara öncesinde ise kendi sahasında İsmail Kartal yönetiminde ki Fenerbahçe ile karşı karşıya geldiler.

İsmail Kartal yönetiminde ki sarı lacivertli takım Fenerbahçe karşısında kendi oyunlarından vaz geçmeyen başkent ekibi sahadan 1 – 0 lık skor ile mağlup olarak ayrılarak milli araya 2 puan ile gide bildiler.

BAŞKENT EKİBİ HENÜZ GALİBİET ELDE EDEMEDİ

Tolunay Kafkas yönetimindeki sarı lacivertli başkent ekibi MKE Ankaragücü süper lig de geri de 4 hafta sonun da galibiyet alamadılar.

Henüz süper lig de 3 puan ile tanışamayan başkent ekibi sezonu İstanbul da Kasımpaşa deplasmanın da açmışlardı.

Trendyol Süper Lig’in ilk haftasında İstanbul da Kasımpaşa ile başkent ekibi MKE Ankaragücü karşılaştı. Başkent ekibi MKE Ankaragücü deplasmanda galibiyet arayan taraf olmak istiyordu, ancak Kasımpaşa maçı 3 – 2 kazanarak sahadan ayrılırken Tolunay Kafkas yönetimindeki başkent ekibi sezona mağlubiyet ile başladılar.

Sezonun ikinci haftasında ise Başkent ekibi Adana Demirspor’u ağırladı. Eryaman Stadı zemininin sporcu sağlığı açısından müsabaka oynamaya uygun olmadığı gerekçesiyle karşılaşma Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanan karşılaşmada karşılıklı atılan goller ile sahadan 1 – 1 beraberlik ile ayrıldılar.

Başkent ekibi süper lig de 3. Hafta da ise İstanbul da Fatih Karagümrük deplasmanına çıktılar. Tolunay Kafkas yönetimindeki sarı lacivertli başkent ekibi MKE Ankaragücü zorlu deplasmanda ilk galibiyetini kovaladı. Ancak iki takımın da planları tutmadı; Marcus Rohden ve Efkan Bekiroğlu’nun karşılıklı golleriyle mücadele 1 – 1 tamamlandı.

FENERBAHÇE KARŞISINDA KENDİ OYUNLARINDAN VAZGEÇMEDİLER

Milli araya gidilmeden Süper lig de 4. Hafta da Tolunay Kafkas yönetimindeki sarı lacivertli başkent ekibi MKE Ankaragücü kendi sahasında Fenerbahçe ile karşı karşıya geldi.

Kendi oyununu oynamaktan çekinmeyen Başkent ekibi aradıkları golü bulamayınca sahadan 1 – 0 lık skor ile mağlup olarak ayrıldılar.

Kadro kalitesi ve oyun olarak aldıkları skorlara bakıldığında hak ettikleri yer de olmayan Başkent ekibi milli araya moralsiz olarak gitseler de Sivas deplasmanında istedikleri skoru alacaklardır.