Morutan Kasımpaşa Yolcusu

Süper Lig’in önemli takımlarından Galatasaray 23 yaşındaki Rumen oyuncu Morutan’ı bu sene kiralık olarak göndermeyi planlıyor. Geçen sezon oyuncusundan istediği verimi alamayan Galatasaray daha fazla maça çıkabileceği ve kendisini daha fazla gösterebileceği bir takıma kiralayarak gelecek sezon ve sezonlar için yatırım yapmayı hedefliyor.

Morutan geçen sezon Galatasaray forması ile toplamda 33 maça çıktı. Genç oyuncu Morutan bu 33 maçta toplamda 3 gol ve 5 asist yaparak takımına katkı sağladı. Daha fazla süre alabileceği bir takım ile Morutan’da kendisini çok daha fazla gösterebilir ve körelmez.

Morutan İstanbul’da Kalmayı İstiyor

Transfer sezonunun başından bu yana Sivasspor Morutan için Galatasaray’ın kapısını çalsa da görüşmeler yapılsa da genç oyuncu menajerine İstanbul’da kalmak istediğini belirtti. Sivasspor’un yanına Fatih Karagümrük eklenince İstanbul iddiası ile beraber Fatih Karagümrük’ün şansı oldukça yükseldi.

Vavacars Fatih Karagümrük takımı oyuncuyu kendi renklerine bağlayabilmek için her kolda görüşmeleri sürdürürken yeni bir rakip takım ortaya çıktı. Başka bir İstanbul takımı olan Kasımpaşa son hazırlık maçının ardından Morutan için görüşmeleri başlattı.

Takım hem Dursun Özbek hem de oyuncunun menajeri ile görüşerek süreci nihayete erdirmek istiyor. Morutan’ın son kararı nasıl olur hangi takıma transfer olur hala netlik kazanmış değil fakat Kasımpaşa oldukça iddialı görüşmeler yapıyor.

Morutan’ın şu an yıllık maaşı 600 bin Euro. Galatasaray Morutan’ı kiralayan takımın bu yıllık maaşı ödemesini bekliyor. Ek olarak Morutan’ın piyasa değeri 3,5 Milyon Euro. Galatasaray’ın ve genç oyuncunun amacı farklı bir takıma geçip daha fazla süre alarak piyasa değerini yükseltmek.

Morutan Neden Bekleneni Veremedi

Sarı kırmızılı renklere bağlandığı gün çok fazla umut vaat eden Morutan istenilen performansın tamamını sağlayamadı. Bu yüzden teknik direktör Okan Buruk onun farklı bir takıma gidip kendisini göstermesinin daha doğru olacağına inanıyor.

Geçen sezon Yunus Akgün Adana Demirspor’a kiralandı ve takıma geri geldiğinde taraftarın en çok istediği oyuncular arasına girdi. Morutan’da takıma döndüğünde aranılan oyuncu olmak için farklı bir takıma kiralanmanın yararına olacağını biliyor ve bu duruma sıcak bakıyor.