Mostafa Mohamed’in Olay Yaratan Sevinci

Devre arası transfer döneminde Fatih Terim’in isteği üzerine kadroya alınan Mısırlı golcü Mostafa Mohamed 4 resmi maçı da es geçmedi. 14 Şubat Pazar günü kendi sahasında Kasımpaşa ile karşılaşan ve 2-1 galip gelen Galatasaray kendisi için önemli olan 3 puanının sahibi olduğu. Puanını tekrar Fenerbahçe ve Beşiktaş ile eşitledi ve 51 puan + averaj farkı ile liderlik koltuğuna oturan taraf oldu.

Mohamed’in gol sevinci ilk olarak herkesin aklına Fenerbahçeli İrfan Can Kahveci’yi getirse de gerçek Henry Onyekuru’nun Twitter paylaşımı sonrasında ortaya çıktı. Onyeluru Tweetinde penaltıyı aldım, sahayı temizledim, seninle sevindim… Daha senin için ne yapabilirim. Mostafa abiii, çayını iç ve keyfine bak cümlesindeki çayını iç kelimeleri Mostafa Mohamed’in kahve değil çay işareti yaptığını ortaya çıkardı.

4 Maçta 3 Gol

Karşılaşmanın 89. Dakikasında penaltı ile Kasımpaşa’nın kalesini havalandıran Mısırlı golcü Mostafa Mohamed takımına galibiyet getiren isim oldu. Mısırlı golcünün golünden daha çok konuşulan bir şey vardı, o da gol sevinci. Genç santrafor temsili olarak kahve işareti yaptı ve takım arkadaşına içirdi. Fenerbahçe’nin devre arası transfer döneminde son anda kadrosuna eklediği İrfan Can Kahveci’nin gol sevinci akıllara geldi.

Kasımpaşa maçında sarı kırmızılı takıma galibiyeti getiren isim 4 maçtır gol atmadan durmayan Mısırlı oyuncu Mostafa Mohammed’den geldi ve oyuncunun sevinci olay yarattı. Süper Lig’in 25. Haftasında zorlu saha zemininde Kasımpaşa ile kozlarını paylaşan Galatasaray’a galibiyet getiren golü Mısırlı oyuncusu kaydetti.

Müsabakanın 89. Dakikasında kazanılan penaltıda topun başına geçen 23 yaşındaki futbolcu topu Kasımpaşa’nın kalesi ile buluşturdu. Galatasaray’da forma giydiği 4 resmi maçını da boş geçmeyen Mısırlı golcü takıma alıştığını her hareketi ile gösteri. Takımına 3 puanı getiren golü atan Mostafa Mohamed golün ardından büyük bir mutluluk yaşadı.

Gol sevincinde ise kahve işareti yaptı ve takım arkadaşı Ömer Bayram’a içirdi. Temsili olarak kahveyi karıştıran Galatasaray’ın genç oyuncusunun, Ömer Bayram’a kahveyi içirdiği anlar maçta objektife çok net yansıdı.

Kahve Değil Çay Çıktı

Bu gol sevinci ilk olarak herkesin aklına Fenerbahçeli İrfan Can Kahveci’yi getirse de gerçek Henry Onyekuru’nun Twitter paylaşımı sonrasında ortaya çıktı. Onyekuru Tweetinde penaltıyı aldım, sahayı temizledim, seninle sevindim… Daha senin için ne yapabilirim. Mostafa abiii, çayını iç ve keyfine bak cümlesindeki çayını iç kelimeleri Mostafa Mohamed’in kahve değil çay işareti yaptığını ortaya çıkardı.