NBA’DE 2 AYDIR SARKAN SEZON BAŞLIYOR

2020-2021 normal sezonunda, Covid-19 virüsünün neden olduğu salgın dolayısıyla 2 aydır başlangıç tarihi sarkıtılan NBA’de yeni sezon 23 Aralık Çarşamba günü başlayacak.

Pandemi dolayısıyla normal sezon formatında değişikliğe giden NBA’in, 75. Sezonunun açılış gününde 2 maç gerçekleştirilecek.  

NBA’de yeni sezonun açılış maçında, Brooklyn Nets’den Kevin Durant ile Warriors’tan Stephen Curry karşı karşıya gelecek. Golden State Warriors’ta eskiden beraber forma terleten Durant ve Curry geçirdikleri sakatlıklardan dolayı parkeden uzak kalmışlardı.

Eski All-star basketbolcusu olan Steve Nash, eylül ayında başladığı Nets’deki Baş antrenörlük kariyerinde ilk defa maça çıkacak.

2 kez final serisinin en değerli oyuncusu seçilen ve kariyerinde de 4 defa sayı kralı olan Kevint Durant, aşil tendonunun kopmasından dolayı 2019 final serisinin 5. karşılaşmasından beridir hiç resmi bir maçta oynamadı.

Ayrıca Kevint Durant, 2019 yaz döneminde dahil olduğu Nets için ilk defa forma terletecek.

Stephen Curry ise el ve bileğinde meydana gelen kırıklardan dolayı geçen sezon yalnızca 5 maçta baş gösterdi.

NBA’DE SADECE 2 TANE MİLLİ BASKETBOLCUMUZ KALDI

Türkiye Milli Takımı basketbolcularından, 12 yıllık NBA kariyeri boyunca, Milwaukee Bucks’ta, maç başına 10,3 sayı ve 5,7 ribaunt kaydeden Ersan İlyasova serbest kaldı.

Böylece NBA’de Türkiye Milli takım oyuncularından sadece Cedi Osman ve Furkan Korkmaz kaldı.

NBA’de 4. Yıllarını dolduracak olan 2 Milli basketbolcumuzdan Cedi, son 2 sezonda çift sayı ortalaması elde ederken Korkmaz ise geçen sezonda yakaladığı 9,8 sayıyla kariyerindeki en yüksek ortalamasını kaydetti.

Cedi Osman’ın takımı Cleveland Cavaliers Ligin ikinci gününde Charlotte Hornets’ı ağırlarken aynı gün Furkan Korkmaz’ın forma giydiği Philadelphia 76ers ise Washington Wizards’ı konuk edecek.

BU SEZON 82 YERİNE 72 MAÇ OYNANACAK

Covid-19 virüsü salgını nedeniyle geçen sezonu geç tamamlanan NBA’de, ekim ayında başalaması gereken yeni sezon aralık ayına sarktı.

Yeni sezon formatında değişiklik yapan NBA yönetimi, bu sezon 82 yerine 72 maç oynanacağını duyurdu. Play-Off’lara katılacak olan son 4 takım, kendi konferanslarında düzenlenen play-in turnuvası ile belirlenecek.

Doğu ve Batı konferanslarında, 7 ile 8’inci sırada bitiren takımlar da aralarında maç yapacak. Kazanan ekip, 7. olarak Play-Off’lara yükselirken kaybeden takım, 9 ile 10’uncu arasında oynanan karşılaşmanın galibi ile mücadele edecek.

Yapılan eşleşmeler sonucunda galibiyet elde eden takımlar, 8. sıradan Play-Off bileti kazanacak.