Nedim Özbey Ambulans Uçak İle Ülkeye Getirildi

Türkiye A Milli Erkek Voleybol Takımı ve Galatasaray Erkek Voleybol Takımı Başantrenörü Nedim Özbey Ambulans Uçak İle Türkiye’ye Getirildi

15 Aralık 2020’de Guaguas ile Galatasaray arasında oynanan 2021 Avrupa Voleybol Konfederasyonu Kupası (CEV) son 16 turu için İspanya’ya giden Galatasaray Erkek Voleybol Takımı Başantrenörü Nedim Özbey, rahatsızlanmış ve İspanya’nın Las Palmas kentinde bir hastanede tedavi altına alınmıştı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın resmi sitesinde yer alan duyuruya göre; A Milli Erkek Voleybol Takımı ve Galatasaray Erkek Voleybol Takımı Başantrenörü  65 yaşındaki Nedim Özbey’in herhangi bir tarifeli uçak ile seyahat etmesinin kendi sağlığı için aşırı risk taşımasından ötürü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat talimatı ile ambulans uçakla ülkeye dönüşünün sağlanması gerektiği belirtildi.

Nedim Özbey’i taşıyan ambulans uçak İspanya’nın Las Palmas kentinden havalandı ve altı saatlik uçuşun ardından İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına indi. Nedim Özbey’in tedavisine İstanbul’da bulunan özel bir hastanede devam ediliyor.

Nedim Özbey “Sayın Cumhurbaşkanımıza Teşekkür Ediyorum”

15 Aralık Günü Galatasaray Erkek Voleybol Takımı ile 2021 Avrupa Voleybol Konfederasyonu Kupası (CEV) son 16 turu için İspanya’da bulunan Nedim Özbey, rahatsızlanmış ve Las Palmas kentinde tedaviye alınmıştı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın resmi sitesinde yayınlanan bildiride Nedim Özbey için bir ambulans uçağın İspanya’ya gönderileceği ve kendisini Türk hekimlerine emanet etmek üzere vatan topraklarına getirilmesini komutu bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile İspanya’nın Las Palmas kentine inen ambulans uçağa binen Nedim Özbey ilettiği teşekkür mesajında “Burada geçirdiğim 5 günlük hastalık süresinde beni bir an yalnız bırakmayan, ilgisi ve bilgilendirmeleriyle benim buradan tekrar vatan topraklarına dönmemi sağlamak için -ancak ambulans uçakla dönmemin uygun olması sebebiyle- Türkiye’den ambulans uçak yollayan Sayın Cumhurbaşkanımıza, değerli devlet adamı ve büyük insana çok teşekkür ediyorum.

Gerçekten kalpten teşekkür ediyorum. Çok sağ olsun, çok var olsun. Devletin nefesini burada hissetmek çok farklı bir duygu. Çok teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi. 

Nedim Özbey’i taşıyan ambulans uçak İspanya’nın Las Palmas kentinden havalandı ve altı saatlik uçuşun ardından İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına indi. Nedim Özbey’in tedavisine İstanbul’da bulunan özel bir hastanede devam ediliyor.