NEFTÇİ BAKÜ’DE SERGEN YALÇIN SESLERİ YÜKSELİYOR

50 yasındaki tecrübeli teknik adam Sergen Yalçın uzun süredir takım çalıştırmayan isim izin yapıyordu.

En son süper lig de Beşiktaş ile çalışan tecrübeli isim şampiyonluk sonrasında yollarını ayırmıştı.

Süper lig de birçok takım ile adı geçen 50 yasındaki tecrübeli teknik adam Sergen Yalçın Fenerbahçe ile adı çok fazla anılırken bir ters köşe yapmaya hazırlanıyor.

Kardeş ülke Azerbaycan ekiplerinden olan Neftçi Bakü ile 50 yasındaki tecrübeli teknik adam Sergen Yalçın ‘In adı geçmeye başladı.

Sergen Yalçın ile temas halinde olan Azerbaycan ekibi Neftçi Bakü teknik adamı Azerbaycan’ a da davet ederek ikili görüşmeler gerçekleştirdiler. Öte yandan Azerbaycan ekibi Neftçi Bakü teknik direktör Laurentiu Reghecampf ile yollarını ayırdığını duyurdu.

Azerbaycan ekibinin basına geçmesi beklenen tecrübeli teknik adam Sergen Yalçın ikili görüşmeler sonrasında kararını açıklaması da bekleniyor.

Azerbaycan ekibi Neftçi Bakü bu sezon şampiyonluğu da Karabağ’ a kaptırırken Sergen Yalçın ile gelecek sezona daha güçlü girmek istiyorlar.

SERGEN YALÇIN GÖRÜŞME İÇİN AZERBAYCAN’A GİTTİ

50 yasındaki tecrübeli teknik adam Sergen Yalçın ters köşe yaparak kariyerine kardeş ülke olan Azerbaycan’ da devam edecek.

Neftçi Bakü ile görüşmek üzere Azerbaycan’a giden Sergen Yalçın, İstanbul’a geri dönüyor. Azerbaycan ekibi Neftçi Bakü den izin isteyerek ayrılan teknik adam kısa süre içinde kararını da vermesi bekleniyor.

Azerbaycan’da yayın hayatını sürdüren CBC Sports TV’nin haberine göre, Neftçi Bakü, Sergen Yalçın ile her konuda anlaşma sağladılar.

Sergen Yalçın Azerbaycan ekibinden 2 gün kısa süre isterken kısa süre içinde kararın da açıklanması bekleniyor.

Kariyerin de ilk kez Türkiye dışında bir takım çalıştıracak olan 50 yasındaki tecrübeli teknik adam Sergen Yalçın Azerbaycan ekibi Neftçi Bakü’ nün gelecek sezon da ki yeni teknik direktörü olacak.

Teknik direktör Sergen Yalçın, 2021 / 2022 sezonunda en son siyah beyazlı takım Beşiktaş ile şampiyonluk yaşamıştı.

Teknik direktörlük kariyerinde siyah beyazlı takım Beşiktaş ile alt yapısında başlayan Sergen Yalçın sonrasında sırası ile Gaziantepspor, Sivasspor, Kayserispor, Eskişehirspor, Konyaspor, Alanyaspor, Yeni Malatyaspor ve son olarak da Beşiktaş ‘ ta çalıştı.

En çok Beşiktaş ‘ın başında görev alan 50 yasındaki tecrübeli teknik adam Sergen Yalçın 79 karşılaşmada 1,84 maç bası puan ortalaması yakalamıştı.

UEFA KONFERANS LİGİN’DE BEŞİKTAŞ VEYA FENERBAHÇE RAKİBİ OLA BİLİR

Beşiktaş ve Neftçi Bakü, UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. eleme turunda rakiplerini elemeyi başarırsa; iki takımın, Avrupa Konferans Ligi 3. eleme turunda eşleşme ihtimali bulunuyor. Sergen Yalçın yönetimindeki Neftçi Bakü, Beşiktaş’ın rakibi olabilir.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ile de Konferans liginde eşleşme durumu olan Azerbaycan ekibi Neftçi Bakü ve Sergen Yalçın’ ı oldukça tempolu bir sezon bekliyor olacak.