Nice, Ersin Destanoğlu’na Kancayı Taktı

Geçen sezon genç yaşına rağmen Beşiktaş kalesini devralan ve gösterdiği performansla değerine değer katmaya devam eden Ersin Destanoğlu, şimdiden Avrupa kulüplerinin radarına girmeyi başardı. Yaz transfer döneminde Genç file bekçisiyle ciddi şekilde ilgilenen Fransız Ekibi Nice, devre arasında yeni bir teklif yapmaya hazırlanıyor.

Daha önce Ersin için 7 milyon Euro teklif yapan Fransız ekibinin devre arasında bu fiyatın üstüne çıkacağı öğrenildi.

7 Milyon Euro Yetersiz

En son Sivasspor galibiyeti ile Milli ara öncesi moral bulan Beşiktaş’ta genç oyunculara Avrupa kulüplerinin ilgisi artmaya devam ediyor. Geçen sezon mali şartlar sebebiyle kaleci transferini askıya alan ve Ersin Destanoğlu’na genç yaşında forma veren Sergen Yalçın, çoğu otorite tarafından taktir edildi.

Geçen sezonu şampiyon tamamlayan Siyah beyazlılarda kritik maçlarda önemli kurtarışlarla kalesini korumayı başaran Genç file bekçisi, Avrupa kulüplerinin ilgisini çekmeyi başardı. Henüz 20 yaşında olmasına rağmen bu baskıyı kaldırabilen ve her geçen gün kendini geliştirmeyi başaran Başarılı kaleci, değerine değer katmaya devam ediyor.

Yaz transfer döneminde adı sıkça Fransız kulüpleriyle anılan başarılı file bekçisi, istenilen bonservis bedeli teklif edilmeyince Avrupa’ya gidemedi. Lyon, Lille ve Nice gibi takımların yakından takip ettiği 20 yaşındaki oyuncu, yükselen performansıyla Avrupa’ya gidecek gibi görünüyor.

En son Nice kulübünün 7 milyon Euro’luk teklifini yeterli bulmayan Beşiktaş yönetimi, oyuncu için daha yüksek bir bonservis bedeli talep ediyor.

Benitez’in Parasıyla Ersin Alınacak

Sezon sonunda Arjantinli file bekçisi Walter Benitez ile yollarını ayıracak olan Nice, yeni sezonda Ersin Destanoğlu’nu kadrosuna katmak için girişimlerini hızlandırdı. Fransız ekibinde listenin en başında Genç file bekçisi bulunurken, devre arasında Siyah beyazlılarla tekrar masaya oturmak istediği öğrenildi.

Geçmişte Hugo Lloris ve David Ospina gibi önemli kalecileri kadrosuna katan Fransız ekibi, birçok potansiyelli genç oyuncunun da gelişiminde önemli bir basamak olarak biliniyor. Benitez’in satışından gelen parayla Siyah beyazlı yönetime daha iyi bir teklifle gidecek olan Fransa ekibi, Ersin transferini bir an önce bitirmek istediği öğrenildi.

Geçen sezonki performansının üzerine koyan ve bu sezona da iyi başlayan genç file bekçisi, performansıyla birçok önemli Avrupa takımının radarında bulunuyor. Ersin, yükselen performansıyla Avrupa’ya transfer olacak gibi görünüyor.