Nice Kendi Sahasında Geriden Gelerek Kazanmayı Başardı

Fransa Ligue 1’in 19. Haftasında Nice, 25 Aralık Cumartesi günü kendi sahasında Lens’i konuk etti. Allianz Riviera’da oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 2 – 1’lik skor ile kaybeden taraf konuk takım Lens oldu. Ev sahibi Nice’e kendi sahasında galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Mario Lemina ve Justin Kluivert kaydetti. Konuk takım Lens’in karşılaşmadaki tek golünü ise Arnaud Kalimuendo attı.

Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden teknik direktör Franck Haise önderliğindeki konuk takım Lens, Fransa Ligue 1’de bu sezon 6. Mağlubiyetini almış oldu. Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibini mağlup eden teknik direktör Christophe Galtier yönetimindeki ev sahibi Nice ise Fransa Ligue 1’de bu sezon 10. Galibiyetini elde etmiş oldu.

Nice ve Lens Maçının Golleri, Asistleri ve Kart İstatistikleri

Fransa Ligue 1’in 19. Haftasında oynanan karşılamaya ev sahibi Nice, rakibi Lens karşısında Benitez, Todibo, Dante, Attal, Bard, Rosario, Lemina, Boudaoui, Kluivert, Dolberg ve Gouiri 11’i ile başladı. Diğer yandan konuk takım Lens ise rakibi Nice karşısında Leca, Gradit, Wooh, Haidara, Clauss, Frankowski, Cahızac, Fofana, Doucoure, Costa ve Muinga 11’i ile sahaya çıktı.

İki takım arasındaki bu mücadelenin 30. Dakikasında konuk takım Lens, Christopher Wooh’un asistinde Arnaud Kalimuendo’nun attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 1 – 0 sona erdi. Maçın 63. Dakikasında ev sahibi Nice, Pablo Paulino Rosario’nun asistinde Mario Lemina’nın attığı gol ile karşılaşmada skoru 1 – 1 yaptı.

Maçın 79. Dakikasında ev sahibi Nice, bir kez daha Pablo Paulino Rosario’nun asistinde bu kez Justin Kluivert’in attığı gol ile karşılaşmada 2 – 1’lik skor ile öne geçen taraf oldu. Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayınca ev sahibi Nice, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Lens’i 2 – 1 mağlup etti. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede konuk tkım Lens’te Haidara ve Gradit maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Nice ve Lens’in Fransa Ligue 1’de Güncel Puan Durumu

Fransa Ligue 1’in 19. Haftasında oynanan mücadelede deplasmanda oynadığı maı kaybeden konuk takım Lens, haftayı puan alamadan kapatan takımlardan biri oldu. Böylece konuk takım Lens, Ligue 1’de 27 puan ile dokuzuncu sırada kaldı.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçı kazanan ev sahibi Nice ise haftayı 3 puan ile kapatan takımlardan biri oldu. Böylece ev sahibi Nice, Ligue 1’de puanını 33 yaptı ve ikinci sıradaki yerini korumuş oldu.