Olimpiyat Heyecanı Devam Ediyor

Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen 32. Yaz Olimpiyat Oyunları devam ediyor. Olimpiyat heyecanı devam ederken milli sporcularımız da başarılarıyla göğsümüzü kabartıyor. İşte milli sporcularımızın Olimpiyat Oyunları’nın 11. Günündeki performansları:

Eda Tuğsuz Finalde

Milli sporcumuz Eda Tuğsuz, cirit atma elemelerinde B Grubu’nda yarıştı. Eda, 62.31 metrelik derecesiyşle B Grubu’nda Birleşik Amerikalı Maggie Malonve ve Avustralyalı Kelsey-Lee Barber’ın ardından üçüncü sırayı aldı ve finallere yükselmeyi başardı. 

24 yaşındaki milli atletimizin ilk atışı geçersiz oldu. Eda, ikinci atışında 62.31 metrelik dereceyle kendi adına sezonun en iyi derecesini elde etti. Eda, doğrudan finale yükselmek için gerekli olan 63 metreye ulaşamasa da grubunda üçüncü, genel sıralamada da beşinci oldu ve finalde yarışmaya hak kazanan 12 atletten biri oldu.

Eda Tuğsuz’un da yarışacağı kadınlar cirit atma finali, 6 Ağustos 2021 tarihinde Türkiye saati ile 14.50’de gerçekleştirilecek.

Necati de Finalde

Erkekler 3 Adım Atlama elemelerinde B Grubu’nda yarışan milli atlet Necati Er, üçüncü atlayışında 17.13 metreye ulaştı ve bu sezonki en iyi derecesini elde etti. Serisini 17.71 metreye ulaşan Portekizli atlet Pedro Pichardo’nun arkasından ikinci sırada tamamlayan Necati Er, 17 metreyi geçerek direkt olarak finallere yükseldi. 

Erkekler Üç Adım Atlamada final karşılaşması, 5 Ağustos 2021 tarihinde Türkiye saati ile 05.00’da Tokyo Olimpiyat Stadyumu’nda yapılacak.

Yasemin’den Tarihi Başarı

29 yaşındaki milli güreşçimiz Yasemin Adar, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın 10. Gününde tarihi bir başarı elde etti. Bronz madalya maçında Kırgız güreşçi Medet Kyzy ile karşı karşıya gelen Yasemin, Makhuhari Messe’de oynanan maça çok hızlı bir şekilde başlayan Yasemin, Kırgız rakibini bir dakika 24 saniyede tuş etti ve maçı kazandı. Maça çok hızlı başlayan Yasemin, Medet Kyzy’i tuş edince bronz madalyanın sahibi oldu. 

Yasemin Adar, Türkiye adına Olimpiyat madalyası kazanan ilk kadın güreşçi olarak tarihe geçti. 

Sultanlar Sahada

2020 Tokyo Olipiyatları’nda başarılı bir mücadele veren kadın voleybol takımımız, çeyrek finalde Güney Kore ile eşleşecek. Filenin Sultanları, Güney Kore’yi mağlup etmesi durumunda yarı finalde Rusya Olipiyat Komitesi-Brezilya maçının galibiyle karşı karşıya gelecek.

Türkiye ile Güney Kore arasında oynanacak maç, 4 Ağustos’ta Türkiye saati ile 03.00’da oynanacak.