Olimpiyatların En Büyük Yıldızlarından: Ebrar Karakurt

2020 Tokyo Olimpiyatları, milli sporcularımızın çok sayıda ilke imza atması ile devam ediyor. A Milli Kadın Voleybol Takımı’nda başarısı ile kendisinden söz ettiren Ebrar Karakurt, dünya çapında ne denli yetenekli olduğunu da milyonlara gösterdi. Çeyrek finale kadar yükselen Filenin Sultanları, bir kez daha bizi gururlandırdı.

Japonya’nın başkentinde düzenlenen olimpiyat oyunlarında voleybol branşında tarihte ilk kez son 8 takım arasında kaldık. Filenin Sultanları’nın gösterdiği müthiş performans, kayıtlara geçti.

Filenin Sultanları’ndan Büyük Başarı

Neslihan Demir, hem Türk voleybolu hem de dünya çapında voleybol yıldızları arasından ön plana çıkıyor. Ülkemizin de en önemli temsilcilerinden biri olan Neslihan Demir’in lakabı ise Demir Leydi. Şöhretli kariyeri ve eşsiz yeteneği ile Demir Leydi’miz, voleybolu ülkemizde çok sayıda isme sevdiren sporcu da oldu.

A Milli Voleybol Kadın Takımımız, İtalyan antrenör Giovanni Guidetti ile olimpiyatlara hazırlandı. Çeyrek finale kadar yükselen milli sporcularımız, Güney Kore ile gerçekleştirdikleri müsabakadan 3 – 2 mağlubiyet alarak 2020 Tokyo Olimpiyatları’na veda etti.

Filenin Sultanları, corona virüs pandemisinden dolayı 1 sene ertelenmek durumunda kalan olimpiyatlara vize almıştı. 2021 senesinde Milletler Ligi’nde oynamaya hak kazanan A Milli Voleybol Kadın Takımımız, bizi gururlandıracak başarılara imza attı.

Müthiş Yetenek Ebrar Karakurt

Ebrar Karakurt, genç yaşından beri voleybol branşında başarılara imza atıyor. 2000 senesinde dünyaya gelen Ebrar Karakurt, müthiş yeteneği ile 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Henüz 14 yaşında iken Bursa BBSK A Takımı’nda oynamaya başlayan Ebrar Karakurt, yine aynı sezonun sonlarında ekibi ile birlikte Challenge Kupası’nı kazandı.

Ebrar Karakurt’un o yıllarda gösterdiği başarılar, olimpiyat oyunlarında sergileyeceği müthiş oyunun detaylarında karşımıza çıktı. Önümüzdeki yıllarda başarılı milli sporcunun çok sayıda iyi performansa imza atacağına dair inancımız tam.

Türk olimpiyat tarihinde ilk kez çeyrek finale yükselen A Milli Kadın Voleybol Takımımız, bizleri gururlandırdı. Son 8 arasında yarışmaya hak kazanan Filenin Sultanları, çeyrek finalde 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na veda etti. Gösterdiği başarı için teşekkür ederiz.